Samostan bratov kapucinov

Prvi samostan je bil ustanovljen leta 1606 in je stal na sedanjem Kongresnem trgu.

Na praznik Marijinega rojstva leta 1941 so bili pri cerkvi Božjega groba v Štepanji vasi umeščeni bratje kapucini. Že med vojno so začeli poleg cerkve graditi samostan, ki pa je bil po vojni nacionaliziran. Potem ko je bila leta 1962 ustanovljena župnija Ljubljana – Štepanja vas, so dobili dovoljenje, da so v bližini lahko zgradili novega. Njegov zavetnik je sv. Leopold Mandić.

V samostanu se nahaja župnijska pisarna, kjer se vodijo tekoče matične knjige od ustanovitve župnije. V isti hiši je tudi sedež Slovenske kapucinske province in ponoviciat.

Tukaj živijo bratje, ki se pripravljajo na večne zaobljube, ko bodo izrekli svoj življenjski “da” Gospodu. Nekateri obiskujejo teološko fakulteto in tako pridobivajo potrebno znanje za duhovniški poklic.