Pridi, gremo v Stično!

9. September 2012

Dogodki, Okoli nas

Pridi, gremo v Stično!

V soboto 15. septembra bo vseslovensko srečanje mladih v Stični, kjer se bo zbralo več tisoč mladih iz vse Slovenije. Na to srečanje se bomo z vlakom ali s kolesom odpravili tudi mladi iz naše župnije. Zbrali se bomo pred samostanom v Štepanji vasi ob 6,45h zjutraj, nazaj v Ljubljano se vrnemo okrog 19. (Odhod vlaka iz Ivančne gorice je ob 18.10).

Kaj je veselje?

Geslo srečanja: “Veselite se v Gospodu, zmeraj!” Flp 4,4 Če vas vprašam:”Kaj je za vas veselje?” a mi lahko v odgovor ponudite kaj bolj močnega kot stereotipne odgovore: »da se maš fajn, da si dobre volje, da imaš pr’jatle, da lahko počneš kar te veseli…« Apostol Pavel opogumlja ne samo Filipljane ampak tudi nas, ko pravi: “Nič ne skrbite, ampak ob vsaki priložnosti izražajte svoje želje Bogu z molitvijo in prošnjo, z zahvaljevanjem. In Božji mir, bo varoval vaša srca in vaše misli v Jezus Kristusu. Veselite se v Gospodu, zmeraj!” Veseliti se z Gospodom? In to zmeraj? Pridite v Stično in na svoje oči se bomo vsi prepričali, da je pravo veselje samo v Jezusu Kristusu in to zmeraj! Še zlasti takrat, ko sami sebe prepričujemo, da nimamo nobenega razloga za veselje. Pridite, poglejte in se prepričajte! Bomo skupaj veseli. ZMERAJ.

Izbirni program

• Od 9.30 do 11.00: Program za 9. razred in dijake – na osrednjem prireditvenem prostoru

• Od 9.30 do 13.00 Nogometni turnir – na samostanskem travniku

• Od 11.30 do 13.00: Delavnice – na celotnem prireditvenem prostoru

• Od 9.30 do konca programa: Spoved – v cerkvi in na celotnem prireditvenem prostoru

• Od 9.30 do 14.00: Tržnica – na osrednjem prireditvenem prostoru

Skupni program

• Od 13.00 do 14.00: Čas za kosilo – na celotnem prireditvenem prostoru

• Od 14.00 do 14.15: Priprava na sv. Mašo – na osrednjem prireditvenem prostoru

• Od 14.15 do 16.00: Sv. Maša – na osrednjem prireditvenem prostoru

• Od 16.00 do 17.30: Praznovanje in zaključni koncert – na osrednjem prireditvenem prostoru

• 17.30: Slovo in odhod udeležencev

Več informacij najdeš na spletni stran: www.sticna.net

S seboj potrebuješ malico in pijačo. Lahko pa boš seveda hrano in pijačo kupil tudi v Stični. Potrebuješ 5 € za stroške prireditve in 6 € denarja za vlak. Prijave in informacije za Stično z vlakom pri kaplanu br. Mateju Štravsu 031/434-520, ali ostalih bratih v samostanu. Prijavite se do četrtka 13. septembra. Lepo vabljeni.

V Stično s kolesom

7.15 – zbiranje (se dogovorimo kje), 7.30 – odhod, 9.15 – prihod v Stično

Potrebne stvari, ki jih morajo imeti s sabo: kolo, ki se vozi tudi po makadamih in malo slabših cestah, čelada, malica. Udeležbo v Stični kolesom potrdi s klicem Boštjanu Čerinu na tel. 031 298 442.

Mir in vse dobro!

brat Matej Štravs