Jaslice

Cerkveno leto, ki se začne in konča okoli 1. decembra, je po svoji odrešenjski vsebini zelo bogato. Največ dela prinaša adventni čas v pričakovanju božiča. Postavitev jaslic, čeprav klasičnih, zahteva veliko priprav, časa in pomočnikov. Jasličar se z jaslicami ukvarja celo leto. Tudi sredi poletja se utrne nova zamisel glede postavitve jaslic.

V štepanjski cerkvi se že nekaj desetletij postavljajo jaslice v levo kapelo “Oljske gore”. Nad oltarjem se dviga Jeruzalem, zvezdnato nebo pa zakriva Jezusa na Oljski gori. Pastirji so visoki pol metra, ostale figure pa so temu primerne. V svetopisemskem izročilu slon ni omenjen, zato stoji izven ograje, na voljo otrokom za ježo. Cerkev in oltar sta odeta z drobnimi žarnicami in repatico.

Stik: Mirko Kovač

Jaslice v cerkvi sv. Štefana v Štepanji vasi.

Jaslice v cerkvi sv. Nikolaja v Bizoviku.

080111-jaslice-v-cerkvi-sv-nikolaja

Jaslice, ki jih je za božič 2008 postavila mladinska skupina v cerkvi sv. Nikolaja v Bizoviku.