Župnijski mešani pevski zbor

Župnijski mešani pevski zbor poje vsako nedeljo pri župnijski maši ob 8. uri skozi celo pastoralno leto od septembra do konca junija.

Pevske vaje ima vsak petek ob 20. uri v župnijskem domu. Med počitnicami vaj ni, vendar tu izstopajo trije prazniki, na katere se zbor še posebej pripravi (žegnanjska nedelja v Štepanji vasi, žegnanjska nedelja v Bizoviku in Marijin praznik veliki šmaren).

Zbor vodita zborovodkinja Anica Grum, organistka Marija Lovšin in nepogrešljiva Jožica Černe, ki skrbi za notni arhiv.

Spored je sestavljen povečini iz zakladnice cerkvenih pesmi skladateljev 19. in 20. stoletja, pa tudi pesmi sodobnih skladateljev jim niso tuje.

Zbor se trudi vsako mašo doživeti s sodelovanjem z oltarjem – z mašnikom, da bi čimbolj uskladil pesmi z bogoslužnimi besedili tiste nedelje ali praznika. V prvi vrsti poje Bogu v čast, pa tudi prisotnim vernikom v veselje.

Da bi bilo petje čim lepše, so povabljeni k sodelovanju tisti župljani, ki imajo veselje do petja in so vztrajni ter požrtvovalni za redno obiskovanje pevskih vaj. Vsak dober glas je dragocen. Pridite!

Stik: Anica Grum