Veselimo zdaj se vsi!

1. Februar 2009

Dogodki, Skupine

Glasbe mladih src ne poslušamo z ušesi, ampak s srcem!
sv. Janez Bosko

090201-0044
Delček sodelujočih – otroški pevski zbor iz Bizovika pod skrbnim vodstvom Kristine.

Na današnji dan je na Rakovniku potekalo že 11. tradicionalno srečanje otroških pevskih zborov. Sodelovalo je skoraj 50 zborov iz vseh šestih škofij na Slovenskem. V cerkvi Marije Pomočnice je tako pri slovesni sveti maši ob spremljavi večjega simfoničnega orkestra zadonelo skoraj 1000 otroških glasov! Sveto mašo, ki jo je daroval br. Stane Bešter, je otroško petje na trenutke povzdigovalo preko meja zaznavnega.

Skladatelj in profesor Ivan Florjanc je orkestriral vse skladbe, ki so bile izvedene pri maši, prav za ta dogodek pa je napisal Slovesno mašo mladih (Missa solemnis iuvenum) in o njej pravi takole:

Maša želi ostati vraščena v zemljo, kjer se je rodila. Njene niti so porojene tam, kjer smo dobili Slovenci najpristnejše krščanstvo v besedi in dejanju Cirila in Metoda, torej v naši Panoniji, na našem od nas pozabljenem vzhodu. To krščanstvo je bilo popolnoma druge narave, kakor je bilo ono iz severa. Ampak to je tam daleč v ozadju. Vonj po zemlji in cvetovih.

Posnetek dogodka je možno poslušati v arhivu radijske oddaje Sakralna glasba.

Rok

090201-0061
“… saj si govoril, saj si obljubil, da me na poti spremljal boš …”
Prva tretjina pevcev v desnem prezbiteriju.

090201-0071
“… da v ljubezni Tvoji bi ostal, da bi kakor Ti ljubiti znal …”
Druga tretjina pevcev v levem prezbiteriju.

090201-0091

Do zadnjega kotička polna cerkev – tudi na vseh šestih balkonih in koru. V ospredju del simfoničnega orkestra.