Veselje družilo skavte in ljudi dobre volje

16. Maj 2011

Dogodki, Naša župnija, Skupine

Veselje družilo skavte in ljudi dobre volje

Druženje je potekalo v soboto 7. maja na dobrodelni kulturni prireditvi z naslovom Veselje nas druži. Prireditve v Kulturnem domu Hrušica se je udeležilo večje število skavtov pa tudi župljanov naše župnije. Naj tale zapis udeležencem nekoliko obudi spomin na ta prav poseben majski večer. Vsi tisti, ki ste ta dogodek zamudili pa si le preberite in oglejte kaj se je tam dogajalo.

Prireditev, ki sta jo vodila Mimi Mojškerc in Tone Sečnik je bila zaradi skavtskih krojev obarvana v oranžno in zaradi notranjosti dvorane ter pravljičnega sonca v rumeno.

Pravljično sonce

Je bilo vodilo prireditve in nas je navidezno spremljalo od jutra do večera. Na tej njegovi poti so žarki potovali do krajev iz katerih so prihajale posamezne nastopajoče bratovščine: Štepanja vas, Fužine, Ježica, Domžale, Brezovica in Grosuplje. Pri tem potovanju je bilo žarkom, tudi gledalcem v dvorani, dano spoznati najsvetlejšo lučko v temi, solzo v očeh, na koncu srečno Pepelko, nekaj poezije v verzih. Nasmejali smo se Skavt Petru, ki je govoril zgolj resnico, pa tudi treningu domžalskega osla. Prepevali havajsko narodno, jo v pesmi mahnili pod gore med rododendrone. Nazorno v pesmi in prikazu spremljali rodovnik vina. Videli in slišali kako je Krjavlju uspelo opraviti s hudičem. Pod to goro zeleno smo občudovali lepote naše prelepe domovine.

Žarek dobrote

Tudi tale malce obotavljajoč sedmi sončni žarek je opravil svoje poslanstvo. Z njegovo pomočjo in darovi udeležencev smo pomagali pomoči potrebni družini. Ta družina se je na prireditvi tudi predstavila.

Resnično bil je to prav poseben dan,

dan z ljubeznijo zaznamovan.

Dan, ki ga ne bomo pozabili.

Dan, ki smo ga skrili tja na svojo srčno stran.

Dejansko je bil to majski večer, malce drugačen od ostalih.

Naj o tem spregovorijo še fotografije v naslednjih galerijah.

Galerija Ivana Hudobivnika in galerija Matjaža Maležiča

Ivan Hudobivnik