Načrtovati POROKO

Pomen: Mladi, ki čutite Božji klic v zakonski stan in družinsko življenje, ga sklenite tudi pred Bogom, v Cerkvi.

Mož in žena, ki sta sklenila zakrament svetega zakona, lahko računata na Božjo pomoč in Božje spremstvo. Bog po zakramentu svetega zakona zakonca in tudi celo družino povezuje, blagoslavlja, podpira in spremlja.

Priprava: V daljno pripravo spada prizadevanje ter osebna rast, življenje z molitvijo, obiskovanjem nedeljske maše in rednim prejemanjem zakramentov.

V bližnjo priprava pa spada tečaj priprave na krščanski  zakon. Zaročenca naj se  … (koliko pred poroko) udeležita ene od navedenih ponudb priprave na zakon:

• Ljubljana, Krekov trg 1, od ponedeljka do petka ob 17.00 ali 19.30. Informacije: g. Vinko Vegelj, tel. 01/234-26-64; 041-799-444
  • Duhovno središče sv. Jožefa, Zrinjskega 9, Ljubljana. Priprava poteka ob koncu tedna (prvi konec tedna v mesecu). Začetek v petek popoldne ob 17.00, konec v nedeljo ob 12.30. Par vsak večer odide domov. Informacije in prijave: p Vital Vider, Duhovno središče sv. Jožefa, tel. 01/438-39-82 (torek in četrtek: od 11.00 do 12.00, od 17.00 do 18.00). E-pošta: priprava.zakon.lj@rkc.si.
  • E-priprava na zakon: Iskreni.net (link)

Prijava: V župnišču se prijavita vsaj mesec dni pred poroko za zapisnik in neposredno pripravo. V župniji, kjer sta krščena, zaročenca vsak zase prosita za krstni list, ki sme biti star največ 6 mesecev.