V nedeljo ob 9.15 ob lepem vremenu sveta maša zunaj.

ZA SVETE MAŠE IN SREČANJA SKUPIN JE OBVEZEN POGOJ PCT

• Vsi verniki starejši od 15 let morajo za bogoslužje (v cerkvi in na prostem) in za srečanja skupin izpolnjevati pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani).
• Odgovorna oseba župnije (župnik/župnijski upravitelj) mora na vidnem mestu obesiti obvestilo o obveznosti izpolnjevanja pogoja PCT.
• Odgovorna oseba (župnik oz. od njega pooblaščena oseba npr. mežnar, ministrant, član ŽPS) pri vhodnih vratih v cerkev preverja, ali verniki izpolnjujejo pogoje PCT.
Svete maše v cerkvi in zunaj: Pri verskih obredih v cerkvah in na prostem mora biti razdalja med udeleženci najmanj en meter. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj.
Obvezna je uporaba zaščitnih mask znotraj cerkva, zunaj je obvezna zgolj če ni mogoče zagotoviti 1,5 metra medsebojne razdalje.

Urnik svetih maš:
Štepanja vas:
• Delavniki: ob 8.00 in ob 19.00 (v juliju in avgustu je med tednom le večerna maša)
• Nedelja in zapovedan praznik: ob 6.30, 8.00, 9.15, (ob lepem vremenu zunaj na travniku) 10.30 in 19.00
• Večernice med tednom ob 19.30.
Bizovik:
• torek in četrtek: ob 19.00 (od 1. junija do 31. avgusta ni svete maše med tednom).
• nedelja in zapovedan praznik: ob 9.15 (ob lepem vremenu zunaj)

SVETO OBHAJILO PO SVETI MAŠI: Tisti, ki zaradi novih pogojev ne morete priti k bogoslužju, lahko na koncu maše pred cerkvijo individualno prejmete sveto obhajilo. Obrnite se na duhovnika, ki mašuje. Med tednom lahko pridete pol ure po začetku svete maše, ob nedeljah pa 45 minut po začetku svete maše. Obhajilo izven maše tako delimo med tednom ob 8.30 in ob 19.30,  Bizovik v torek in četrtek ob 19.30, ob nedeljah pa ob 6.30, 8.45, 10,00, 11.15, 19.45, Bizovik ob 10.00.

OBVESTILA

BIRMANSKA DEVETDNEVNICA, ki je za birmance obvezna poteka do petka, vsak dan ob 19.00, razen v torek, ko bo v Bizoviku.

SLOVESNOST SVETE BIRME bo to soboto 25. septembra ob 10.00; birmovalec bo škof Franc Šuštar. V primeru lepega vremena bo sv. maša zunaj na travniku. V primeru slabega vremena bo birma v cerkvi, pred cerkvijo pa bo postavljen šotor.

Srečanje birmancev, botrov in staršev z birmovalcem škofom Francem Šuštarjem bo to sredo, 22. septembra ob 17.45 uri v cerkvi v Štepanji vasi. Srečanje je za birmance obvezno, starši, botri in vsi ostali župljani lepo vabljeni.

Izbira novi članov župnijskega pastoralnega sveta bodo pri vseh svetih mašah v nedeljo 3. oktobra.

• V tem tednu se začenja devetdnevnica za življenje. Maše bodo potekale po različnih krajih v Ljubljani. Ta četrtek, 23. septembra na praznik sv. Patra Pija, bo sveta maša v okviru te devetdnevnice pri nas v Štepanji vasi. Vabljeni.

Zahvala: Iskreno se zahvaljujem, Milanu Bošteletu, Tonetu Babniku in njegovim sodelavcem, ki so v teh dneh prebarvali okna, vrata in stene v Klančarjevi domačiji v Bizoviku. Hvala tudi Pepci Dimnik za pomoč pri organizaciji.

• Zadaj v cerkvi lahko dobite Vincencijeve koledarje.

NOVO VEROUČNO LETO

URNIK VEROUKA ZA LETO 2021/22

V tem tednu smo začeli z veroukom. Tisti, ki še niste vpisali svojih otrok k verouku ste vabljeni, da to storite v tem tednu v času uradnih ur v župnijski pisarni.

• Veroučni urnik je v tiskanih oznanilih in na spletni strani.

• Katehetska nedelja bo v nedeljo 26. septembra. Za veroučence, ki so starejši od 12 let je potreben PCT. PCT pogoj velja tudi za ostale skupine, ki se srečujejo v zaprtih prostorih. Pri vseh skupina v zaprtih prostorih je potrebno imeti masko.

• Otroci, vabljeni v glasbeno šolo, ki jo v župnijskem domu v Štepanji vasi vodi naš župljan Tomaž Krstič. Več informacij zadaj na letaku.

• VERSKE REVIJE: Otrokom v nižjih razredih priporočamo revijo MAVRICA. Letna naročnina je 44,90 € – 11 številk (posamezna številka 4,20 €). Višjim razredom (6. – 9. r.), mladim in študentom, priporočamo ali NAJST, letna naročnina je 27€; posamezna številka 4,50€ ali OGNJIŠČE, posamezna številka 3 €. Prijavnice za Mavrico in Najst boste prejeli ob vpisu in si jo boste lahko sami naročili na dom.

K celostni verski vzgoji in duhovnemu življenju spada tudi nedeljska sveta maša. Lepo ste povabljeni, da se jo udeležite vsako nedeljo. Do konca septembra bo ob lepem vremenu sveta maša ob nedeljah ob 9.15 v Bizoviku in Štepanji vasi zunaj. Pri teh mašah ste lahko ves čas na ustrezni varnostni razdalji.

• OSNOVNOŠOLCI iz višjih razredov, ki še niso hodili k verouku in bi želeli obiskovati verouk, se s starši oglasite pri župniku br. Mateju Štravsu in boste zvedeli, kako se vaš otrok lahko vključi k verouku. Vabljeni!

TERMINI ZA OSTALE SKUPINE

Verouk za srednješolce ob četrtkih ob 18.00 v kuhinji župnijskega doma.

Srečanja za oratorijske animatorje bodo predvidoma ob nedeljah ob 18h – začetek ob koncu septembra. Skavti začnejo srečanja v oktobru.

br. Matej Štravs

Foto: Aleš Čerin (razpadajoč kozolec, ki se spreminja v vrsto križev ob poti na Žale)