Veljajo od 13. novembra 2020

Bratje, ki delujemo v naši župniji, smo na podlagi NAVODIL SLOVENSKIH ŠKOFOV V ČASU EPIDEMIJE COVID-19 z dne 13. 11 2020, sprejeli naslednja konkretna navodila za našo župnijo. Navodila veljajo do preklica.

Prosimo, da spodnja navodila pozorno preberete in se ravnate po njih.

SVETE MAŠE

Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane. Škofje vsem vernikom, ki se ob nedeljah ne morejo udeležiti svetih maš, podeljujemo spregled od nedeljske dolžnosti (prim. ZCP, kan. 1245).

Ponovno lahko preko spletne strani naše župnije na tej povezavi https://zupnija-stepanja-vas.rkc.si/prenos/ spremljate prenos svetih maš iz naše samostanske kapele. Svete maše so ob naslednjih terminih:

• od ponedeljka do sobote ob 18.00,
  • v nedeljo ob 10.30.

Vse svete maše iz naše župnije bomo prenašali preko naše internetne strani na tej povezavi.

Svete maše lahko spremljate tudi ob nedeljah na RTV Slovenija (ob 10.00), na Radiu Ognjišče (ob 10.00) ali na drugih spletnih prenosih.

Kdaj bodo opravljene svete maše za katere ste darovali?

• Svete maše, ki ste jih darovali in bi bile v običajnih razmerah opravljene v cerkvi, bratje vedno na isti dan kot so bile oznanjene opravimo v samostanu.
  • Mašne namene za tekoči teden lahko spremljate na tej povezavi.

ŽUPNIJSKA PISARNA

• Do nadaljnjega bo župnijska pisarna zaprta.
  • Za vse se obrnite na župnika br. Mateja Štravsa po elektronski pošti (matej.stravs@rkc.si) ali po telefonu (031 434 520). Pokličite v času uradnih ur.
  • Če gre za nujni primer ali ne morete drugače, pokličite tudi izven uradnih ur.

KAKO DARUJETE ZA SVETE MAŠE?

• Pokličite na telefon župnika br. Mateja Štravsa (031 434 520), lahko se pa nanj obrnete tudi po mailu (matej.stravs@rkc.si), naročite sveto mašo in hkrati boste tudi izvedeli kdaj bo darovana.
  • Ko pa bo pisarna ponovno odprta, boste lahko prinesli dar za sveto mašo. Lahko pa dar za sveto mašo nakažete tudi na samostanski transakcijski račun: Kapucinski samostan Ljubljana, Mekinčeva 3, 1000 Ljubljana; TRR: IBAN SI56 0317 1100 0806 149; namen nakazila: dar za sveto mašo.
  • Veseli bomo, če boste sedaj na takšen način darovali za svete maše, ker trenutno nimamo veliko mašnih namenov. Bog vam povrni!

MOLITEV

• Molitev v naši cerkvi trenutno ni možna. Takoj ko bo drugače, vas obvestimo.
  • Škofje vabimo vse vernike, duhovnike, redovnice, redovnike ter katoliška laiška gibanja, naj okrepijo molitev za zdravje, bolnike, zdravstvene delavce in blagoslov našega naroda ter konec pandemije.
  • Lahko se pridružite naši molitveni pobudi.

SPOVED

• Trenutno v naši župniji spoved ni možna.
  • Takoj ko bomo bratje spet lahko spovedovali vas obvestimo.

CERKEVENI POGREBI

• Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva.
  • Za pogrebe se sedaj dogovarjamo preko telefona. Vse podrobnosti glede urejanja pogreba najdete na tej povezavi.
  • Po pogrebu pa imamo preko župnijske spletne strani video prenos pogrebne svete maše na tej povezavi. Za termin prenosa se dogovorimo in vas obvestimo. Vabljeni, da obvestite svojce in sorodnike, da spremljajo prenos pogrebne svete maše in da za rajne molijo.

KRST, POROKE, SKUPINE, DOGODKI

• Sveti krsti, prva sveta obhajila, birme in cerkvene poroke so v naši župnij do nadaljnjega odloženi.
  • Vsa srečanja različnih skupin v živo, so do nadaljnjega odpovedana.
  • Večina skupin se srečuje preko spletna. Vsi dogodki v župniji so do nadaljnjega odpovedani.

VEROUK

• Verouk in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo. Za vse informacije so vam na razpolago kateheti vaših otrok.

OBISK BOLNIKOV

• Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena (maske tipa N95/KN95/FFP2/FFP3). Duhovnik naj med obiskom bolnika na domu nosi masko in si razkuži roke pred obiskom in po njem. Kdaj bomo ponovno obiskovali bolnike vas bomo obvestili.

KAKO LAHKO DARUJETE ZA ŽUPNIJO?

• Če kdo želi, lahko svoj dar za župnijo nakaže na: Župnija Ljubljana Štepanja vas, Mekinčeva 3, 1000 Ljubljana; TRR: IBAN SI56 0430 2000 3309 527, namen nakazila: dar za župnijo
  • Bog vam iskreno povrni za vaše darove.

ŽUPNIJSKA KARITAS

• Naša Karitas bo pri svojem delovanju upoštevala državna navodila ter že sprejete varnostne ukrepe.
  • Do nadaljnjega naša Karitas ne bo imela vsak teden uradnih ur. Hrano bomo delili tako, da bodo naši sodelavci poklicali uporabnike in jim povedali, kateri dan in ob kateri uri bodo hrano prevzeli. Hrano bomo delili zunaj. Po hrano pridite z zaščitno masko.
  • V kolikor v svoji okolici zaznate koga, ki se je v tem obdobju znašel v stiski, se lahko obrnete na tajnico župnijske Karitas gospo Ivo Žnidaršič (031 845 660) in boste dobili informacije, kdaj in kako lahko prejmete pomoč.
  • Program za brezdomce na naši župnijski Karitas trenutno ne deluje. Brezdomci se trenutno lahko obrnete na Vincencijevo zvezo dobrote, ki izvaja programe za brezdomce v okviru Dnevnega centra za brezdomce na Kongresnem trgu. Več informacij na DNEVNI CENTER ZA BREZDOMCE, Plečnikov podhod 1, 1000 Ljubljana, Simona Stegne: 040 753 425, 01 425 30 93, simona.stegne@drustvo-vzd.si

Sprejeti ukrepi veljajo do preklica. Če bo prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja in zaostrovanja državnih navodil, bo vsak škof ordinarij za svojo škofijo sprejel dodatne omejitve na področju verskega oziroma bogoslužnega življenja župnij.

Duhovnike in druge pastoralne delavce lepo prosimo, da navodila objavijo na župnijskih spletnih straneh in socialnih omrežjih. Dodatne informacije so objavljene na spletni strani SŠK na tej povezavi.

Ta navodila začnejo veljati v petek, 13. novembra 2020. S tem navodilom prenehajo veljati Navodila slovenskih škofov v času epidemije COVID-19, ki so bila v veljavi od 16. oktobra 2020.

Mir in vse dobro in veliko blagoslova!

Foto: Gerd Altmann, Pixabay