Sveta maša in srečevanje v in ob cerkvi, to sta verjetno dve osnovi stvari naše župnijske skupnosti. Pa ravno to dvoje nam je bilo odvzeto. Kaj naj naredimo?

Vsak čas je tudi milosten čas. Pregovor pravi: kadar Bog zapre vrata, odpre okno. Morda pa je Božji pogled (pedagogika, vzgoja) prav ta: odvzemi jim za nekaj časa to, na kar so se naslanjali, da bodo odkrili še druge stvari. Nekaj oken nam je že odprtih: možen je obisk cerkve, prejem obhajila, opraviti spoved. Kaj če nas pa ta čas kliče prav k temu, da bomo tudi te stvari začutili kot dragocene in lepe? Da tudi ob njih nahranimo naše nemirno srce, zmedeno glavo, prestrašeno in nezadovoljno dušo? Nahranimo se z mirom, zaupanjem, vedrino, zavzetostjo, ljubeznivostjo, …

V preteklih stoletjih so ob podobnih epidemijah imeli prošnje procesije. Zbrali so se na enem kraju, opremljeni z zastavami, Najsvetejšim, svečami, rožnimi venci, … in skozi mesto poromali do določene cerkve – običajno je bila cerkev posvečena svetniku, ki je priprošnjik v hudih preizkušnjah. Na takšen način procesije ne moremo izvesti v sedanjem času. Lahko pa jo naredimo v spremenjeni obliki.

Iz naših vsakdanjih opravil poromamo s srcem, pozornostjo in molitvijo pred sam Božji prestol. Vabimo vas da se pridružite molitveni pobudi.

Kdaj: Vsak večer od 18. do 21. ure.

Kje: Kjer koli se boš v tem čas nahajal-a in v tem času našel/našla najprimernejši kraj za molitev.

Kaj: V tem času zmoli rožni venec tega dneva sam-a, s svojo družino ali … Če ti je cel rožni venec preveč, pa eno desetko, dve.

  • nedelja – častitljivi del
  • ponedeljek – veseli del
  • torek – žalostni del
  • sreda – častitljiv del
  • četrtek – svetli del
  • petek – žalostni del
  • sobota – veseli del

Lahko namesto rožnega venca molite rožni venec božjega usmiljenja.

Zakaj: Naša prva potreba je premagati pandemijo: za zdravje, za bolnike, za zdravstveno osebje, za izdelovalce zdravila, za tiste, ki nas usmerjajo skozi pandemijo. V ta paket lahko dodaš še svoje potrebe, potrebe tvoje družine, bližnjih, …

Postajajmo skupnost, ki moli. Naj nam Gospod nakloni po naši skupni molitvi to, za kar prosimo; nakloni naj nam tudi doživeti lepoto molitve.

br. Primož Kovač

Foto: Santiago Mejía LC, Cathopic

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja