Urnik svetih maš je na tej povezavi. Urnik uradnih ur v župnijski pisarni najdete na tej povezavi.

BLAGOSLOV PRENOVLJENE CERKVE V ŠTEPANJI VASI BO V NEDELJO 1. SEPTEMBRA OB  9.15

Prenovljeno cerkev bo blagoslovil nadškof Stanislav Zore pri maši v nedeljo 1. 9. ob 9.15. Ta dan bomo obhajali tudi žegnanjsko nedeljo.

Podrobno poročilo z veliko slikami o obnovi cerkve v Štepanji vasi so na tej povezavi.

Na dan blagoslova bodo pred cerkvijo bodo v senci postavljene klopi, kjer bo avdio in video prenos maše. V primeru slabega vremena bo pred cerkvijo postavljen večji šotor, kjer bo video in avdio prenos maše.
Pri tej maši bomo prosili tudi za blagoslov v življenju vseh dobrotnikov, ki ste omogočili obnovo naše cerkve. Po maši bo druženje in pogostitev za vse. Vabimo vas, da si vzamete čas in pridete na ta blagoslov. Ko bomo blagoslavljali cerkev, je smiselno, da smo navzoči vsi, ki prihajamo v našo cerkev. Zato res iskreno dobrodošli vsi župljani in dobrotniki. Povabite še ostale.
Maša v Bizoviku prihodnjo nedeljo bo ob 8.00, maše ob 10.30 v Štepanji vasi ne bo.
Prošnja za pomoč: Vabimo vas da za pogostitev spečete pecivo. Prinesite ga v soboto 31. avgusta med 18.00 in 19.00 pred župnijsko pisarno. Delovna akcija za pripravo stvari za blagoslov cerkve bo v soboto 31. avgusta ob 9.00.

foto: Janez Kotar – zjutraj ob vzhodu

NOVO VEROUČNO LETO

• VEROUK: Vpis k verouku bo od ponedeljka 9. do petek 13. septembra od 16.00 do 18.00 uri v župnijski pisarni. Takrat boste lahko kupili tudi liturgične zvezke in veroučne knjige. Z veroukom bomo začeli v ponedeljek 16. septembra.

Vse ostale informacije v zvezi z veroukom so objavljene na tej povezavi.
Urnik verouka je objavljen na tej povezavi.

Slika letošnjega oratorija

VABIMO VASI

• CELODNEVNO ČEŠČENJE IN SLAVILNA ADORACIJA: V petek 6. septembra in vsak prvi petek do junija bo župnijski cerkvi celodnevno češčenje od jutranje do večerne sv. maše. Zvečer od 20.00 do 21.30 bo adoracija ob živi slavilni glasbi. Namen molitve je za mir na svetu, za dobre družine in za nove duhovne poklice in svetost duhovnikov. Lepo vabljeni.

• OBISK BOLNIKOV PO DOMOVIH bo v petek 6. septembra po ustaljenem redu. Če poznate še kakšnega starejšega ali bolnega, ki bi si želel obisk duhovnika javite v župnijsko pisarno.

BIRMA v naši župniji bo v soboto 28. septembra ob 10. uri.

• ŽUPNIJSKO ROMANJE V MEDŽUGORJE bo od petka 18. do nedelje 20. oktobra. Več informacij bo objavljenih v kratkem. Prijave so že v pisarni.

IZ ROMANJA ŽUPNIJSKIH SODELAVCEV K MARIJI BISTRICI V SOBOTO 24.8.

OBNOVA CERKVE V ŠTEPANJI VASI

• ZAHVALA: Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste od 5. do 9. avgusta pomagali očistiti in urediti cerkev v Štepanji vasi. Hvala za lepo vzdušje med delom. Bog Vam povrni za vse. Slike o tem kako smo čistili cerkev si lahko pogledate na tej povezavi.

V ponedeljek 12. in v torek 13. avgusta so delavci podjetja Elektro akustika zmontirali novo ozvočenje v naši cerkvi.

montiranje omarice

montaža zvočnikov na pokopališču

montaža oddajnika za mikrofone, ki bodo lovili tudi zunaj cerkve.

kar nekaj opreme je bilo potrebne

• DAROVI ZA OBNOVO: Ker nam manjka še kar nekaj sredstev, je od junija dalje nabirka na 3. nedelje v mesecu namenjena za to obnovo v Štepanji vasi. Kdor želi, pa lahko svoj dar za to obnovo prinese tudi v župnijsko pisarno.

Lahko pa svoj dar nakažete na transakcijski račun župnije Ljubljana-Štepanja vas (IBAN SI56 0430 2000 3309 527 namen nakazila – obnova cerkve v Štepanji vasi). Za vsak vaš dar se najiskreneje zahvaljujemo! Bog povrni! Vabim vas, da molite za blagoslov pri tej obnovi. Tu je molitev v ta namen.

MOLITEV ZA BLAGOSLOV PRI OBNOVI CERKVE

Vabimo vas, da molitev za blagoslov pri obnovi naše cerkve. V ta name prilagamo tudi spodnjo molitev.

Dobri Bog prosimo te, da blagoslavljaš vsa dela pri obnovi cerkve v ŠTEPANJI VASI. Blagoslavljaj vse delavce, naj bo varen vsak njihov korak. Podeli jim uspeh pri njihovem delu in srečo na poti življenja. Tvoji sveti angeli naj vse varujejo in vodijo. Prosimo te tudi za vse, ki darujejo za obnovo cerkve, obdari jih z nebeško milostjo, zdravjem in medsebojno ljubeznijo. Prosimo te, naj nam ta obnovitvena dela pomagajo, da se bomo v našem kraju med seboj tesneje povezali in skupaj bližali Bogu. Pomagaj nam, da bomo nekoč vsi oblekli pisana oblačila nebeških barv. Sveti ŠTEFAN, Prosi za nas.

Fotografije: Janez Kotar (slika štepanjske cerkve s sončnim vzhodom),  Janko Pirc (molitev ob čiščenju cerkve), , br. Matej Štravs (vse ostale fotografije)