Urnik svetih maš je na tej povezavi. Urnik uradnih ur v župnijski pisarni najdete na tej povezavi.

1. SEPTEMBRA SMO BLAGOSLOVILI CERKEV V ŠTEPANJI VASI

Poročilo o blagoslovu cerkve lahko vidite na tej povezavi. Podrobno poročilo z veliko slikami o obnovi cerkve v Štepanji vasi so na tej povezavi.

Zelo lepo se zahvaljujemo vsem, ki ste kakor koli pomagali pri tem praznovanju. Hvala bizoviškim gasilcem za pripravo hrane, štepanjskim gasilcem za klopi, vsem bogoslužnim sodelavcem, vsem ki ste prinesli pecivo, vsem, ki ste pomagali pri strežbi in vsem, ki ste se v soboto udeležili delovne akcije.

Ekipa, ki je pripravila kosilo za vse.

NOVO VEROUČNO LETO

• ZAČETEK VEROUKA je jutri. Tisti, ki še niste vpisali svojih otrok k verouku ste vabljeni, da to storite v tem tednu v času uradnih ur v župnijski pisarni. Veroučni urnik je v tiskanih oznanilih in na spletni strani. Katehetska nedelja bo v nedeljo 29. septembra.

Vse ostale informacije v zvezi z veroukom so objavljene na tej povezavi.
Urnik verouka je objavljen na tej povezavi.

Slika letošnjega oratorija

• NEDELJA SLOVENSKIH SVETNIŠKIH KANDIDATOV je to nedeljo. Ob tej priliki bo danes ob ob 15. uri v župnijski cerkvi s Metliki molitev, ob 16. uri pa sveta maša. Vabljeni!

• PRAZNOVANJE 800 LETNICE RAN SV. FRANČIŠKU bomo praznovali ta torek 17. septembra. Vse informacije so na tej povezavi.

• SESTANEK ZA STAREŠ BIRMANCEV bo ta torek ob 20.15  v 1. učilnici v 1. nadstropju župnijskega doma.

BIRMA v naši župniji bo v soboto 28. septembra ob 10. uri. Birmanska devetdnevnica se začne to sredo 18. septembra. Vabljeni, da molite za birmance.

• KAJŽARSKA KAVICA V BIZOVIKU bo to sredo 18. 9. ob 10. uri. Gost srečanja bo frančiškan Vid Lisjak.

• SREČANJE MLADIH V STIČNI bo to soboto. Mladi lepo vabljeni. Vse informacije in prijave najdete na tej spletni strani.

• SREČANJE DOTIK DUHA, bo v soboto 28. 9. od 9.00 do 13.00 v cerkvi sv. Jožefa Ljubljani. Gost srečanja bo frančiškan Ivo Pavić. Več na tej povezavi.

• POSVETITEV NOVE ŽUPNIJSKE CERKVE SV. ANGELOV VARUHOV V ZALOGU BO V NEDLEJO 29. SEPTEMBRA OB 10. URI. Pred posvetitvijo bo v tej cerkvi misijon. Lepo vabljeni. Vse podrobnosti najdete na tej povezavi.

VABIMO VAS NA ŽUPNIJSKO ROMANJE V MEDŽUGORJE 18. DO 20. 10.

– Odhod: V petek 18. 10. zjutraj ob 5h izpred kapucinskega samostana v Štepanji vasi. Vrnemo se v nedeljo 20. 10. 2024 proti večeru.
– Vodenje: Romanje bo vodila, naša župljanka Petra Černivec. Duhovno vodenje romanja bo imel župnik br. Matej Štravs.
– Okvirni program: Križev pot na Križevcu, molitev na Hribu prikazovanj, pričevanje, večerni program s sveto mašo in češčenjem Križa in Najsvetejšega in še več. Bo tudi priložnost za sveto spoved.
– Prenočevanje: Spali bomo v penzionu Kika, ki je 3 minute oddaljen od cerkve v Medžugorju.
– Cena: 165 eur. Za otroke do 3 let: je cena 50 eur, za otroke od 4. do 10. leta je cena 80 eur za mlade od 11. do 15. leta pa je cena 115 eur. Akontacija ob prijavi je 50€, s tem je tudi potrjena tudi rezervacija romanja. Drugi del plačila pa plačate pred romanjem. V ceno je vključeno: vožnja, 2 krat polpenzion, zavarovanje za tujino, ddv in stroški organizacije. P
– PRIJAVE IN INFORMACIJE: pri naši župljanki, Petri Černivec, ki bo romanje vodila (030 308 686, petra@romanjemedzugorje.si) ali v župnijski pisarni v času uradnih ur. (br. Matej Štravs 031 434 520, matej.stravs@gmail.com). V primeru, da ne bo dovolj prijav iz domače župnije, bomo na romanje povabili še druge vernike. Prijavljenih je že 25 romarjev. Čim prej se prijavite še ostali.

OBNOVA CERKVE V ŠTEPANJI VASI

• ZAHVALA: Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste pomagali očistiti in urediti cerkev v Štepanji vasi. Hvala za lepo vzdušje med delom. Bog Vam povrni za vse. Slike o tem kako smo čistili cerkev si lahko pogledate na tej povezavi.

• DAROVI ZA OBNOVO: Ker nam manjka še kar nekaj sredstev, je od junija dalje nabirka na 3. nedelje v mesecu namenjena za to obnovo v Štepanji vasi. Kdor želi, pa lahko svoj dar za to obnovo prinese tudi v župnijsko pisarno.

Lahko pa svoj dar nakažete na transakcijski račun župnije Ljubljana-Štepanja vas (IBAN SI56 0430 2000 3309 527 namen nakazila – obnova cerkve v Štepanji vasi). Za vsak vaš dar se najiskreneje zahvaljujemo! Bog povrni! Vabim vas, da molite za blagoslov pri tej obnovi. Tu je molitev v ta namen.

Fotografije: Tomaž Rupar (bizoviški gasilci), Janko Pirc (molitev ob čiščenju cerkve), Jakob Erhatič (srečanje mladih v Stični), br. Matej Štravs (naslovna fotografija – relikvija Jezusovega križa)