Urnik svetih maš je na tej povezavi. Urnik uradnih ur v župnijski pisarni najdete na tej povezavi. Informacije o obnovi cerkve v Štepanji vasi so na tej povezavi.

V Štepanji vasi se zaključuje obnova slavoloka pred cerkvijo.

• UTRINEK IZ DNEVA ZA MLADO SRCE, ki ga je v sodelovanju z našo župnijo v soboto 25. maja pripravil Koronarni klub. Slika je nastala na začetku srečanja, ko je udeležencem zapel Oto Pestner.

VABIMO VAS

PRIJAVNICA ZA ORATORIJ – 25. – 29. 6. 2024
Leto je naokoli in animatorji že pridno pripravljamo program za vaše otroke. Letos se bomo na oratoriju srečali s svetopisemskim prerokom Danielom.
Oratorij bomo s krajšim uvodnim programom pričeli v nedeljo, 23. 6., po maši ob 9.15 v Štepanji vasi, sicer pa bo letos potekal od torka, 25. 6., do sobote, 29. 6. 2024. Vse informacije in prijave so na tej povezavi.

• Slovesni in zapovedani praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA bo ta četrtek. 30. maja. Glavna slovesnost s TELOVSKO PROCESIJO bo ob 19.00. V primeru slabega vremena, bo namesto procesije bo po maši molitev v cerkvi. K večerni maši in procesiji vabljeni iz vse župnije in iz vseh skupin. Maši dopoldne sta: v Štepanji vasi ob 8.00, v Bizoviku ob 9.15. V Bizoviku ta četrtek zvečer ni svete maše.

• SESTANEK ZA STARŠE BIRMANCEV bo v torek 27. maja ob 20.00, v 1. nadstropju župnijskega doma.

• SKLEP ŠMARNIC bo ta petek 31. maja ob 19. pri maši v Štepanji vasi in v Bizoviku. Otroci, ki so hodili na šmarnice, bodo po maši dobili posebno darilo. Lepo vabljeni

• FATIMSKA POBOŽNOST ob prvi soboti bo to soboto 18.00 v župnijski cerkvi.

• SKLEP VEROUČNEGA LETA bo prihodnjo nedeljo 2. junija. Spričevala bomo delili pri maši ob 9.00 v Bizoviku, in pri maši ob 10.30 v Štepanji vasi.

• ZBIRANJE STAREGA PAPIRJA za naše skavte bo v soboto, 8. junija in nedeljo 9. junija. Kontejner za papir bo stal pred cerkvijo v Štepanji vasi. Zbrana sredstva bodo namenjane za popravilo šotorov, ki jih je lani poleti na taboru uničilo neurje. Že vnaprej hvala za sodelovanje.

• SKLEP SKAVTSKEGA LETA bo v nedeljo 9. junija pri sveti maši ob 9.15 Štepanji vasi. Pri teh dveh svetih mašah bomo tudi deli veroučna spričevala.

• DOKUMENTARNI FILM: Poleti leta 2022 so izkopali brezo pod Macesnovo gorico, kjer je bilo po vojni ubitih 3.450 mladih Slovencev. Dokumentarni film o tem si lahko pogledate na tej povezavi.

SLOVNSKI ŠKOFJE OSTRO NASPROTUJEJO PREDLOGU ZAKONA O POMOČI PRI PROSTOVOLJNEM KONČANJU ŽIVLJENJA

Slovenski škofje temu predlogu zakona ostro nasprotujemo.
Ob tem želimo spomniti na nekatera katoliška, pa tudi občečloveška, stališča glede samomora s pomočjo.
  1. Katoliško stališče glede samomora s pomočjo je jasno. Samomor s pomočjo je nesprejemljiv»Smo oskrbniki in ne lastniki življenja, ki nam ga je Bog zaupal. Ne razpolagamo z njim.« Katekizem Katoliške Cerkve uči, da trpljenje, velik strah in podobne okoliščine sicer zmanjšujejo osebno odgovornost storilca za dejanje samomora, samo dejanje samomora pa ne more biti nikoli upravičeno; vendar Cerkev vedno moli za tiste, ki so si vzeli življenje.1 Tudi papež Frančišek opozarja, da »lahko in moramo zavrniti skušnjavo, ki jo spodbujajo tudi zakonodajne spremembe, da bi z medicino ustregli bolnikovi morebitni želji po smrti s pomočjo pri samomoru.«2
  2. Skrbi nas predvsem možnost »pasivne prisile k samomoru s pomočjo«, pri čemer bodo bolni, slabotni in ranljivi ljudje obremenjeni z mislijo, da jim je na voljo »hitra rešitev« občutka odvečnosti in z zdravljenim povezanih stroškov. Kot vidimo v drugih državah, je nevarnost tako imenovanega »spolzkega klanca« v primeru trenutnega predloga očitna. Vsaka izjema se v zelo kratkem času spremeni v družbeno sprejeto normalnost, povezano z zlorabami. Slovenska družba, v njenem imenu Državni zbor, bi morala zato nemudoma ustaviti sprejemanje trenutnega predloga zakona, saj drvimo v družbo, v kateri bo cenjeno samo mlado, zdravo in »lepo« življenje, vsem ostalim pa bodo na voljo hitre rešitve, ponujene s tem zakonom.
  3. Slovenija potrebuje več medsebojne pozornosti: »pomoč pri samomoru« naj zamenja pripravljenost za vsestransko »pomoč življenju«. Vsakega človeka namreč spremlja strah pred trpljenjem, posebej ob koncu življenja. Vendar odgovor na ta strah ali na trpljenje bolnih in ostarelih ne more biti uvajanje možnosti samomora, temveč pospeševanje družbene solidarnosti ter hitrejši razvoj paliativne medicine.
Msgr. dr. Andrej Saje, novomeški škof in predsednik SŠK
Msgr. dr. Peter Štumpf, soboški škof in podpredsednik SŠK
Msgr. dr. Maksimilijan Matjaž, celjski škof in član stalnega sveta SŠK
Msgr. Stanislav Zore, ljubljanski nadškof metropolit
Msgr. Alojzij Cvikl, mariborski nadškof metropolit
Msgr. dr. Jurij Bizjak, koprski škof
Msgr. dr. Anton Jamnik, ljubljanski pomožni škof
Msgr. dr. Franc Šuštar, ljubljanski pomožni škof
Foto: br. Matej Štravs (naslovna fotografija, obnova slavoloka, za mlado srce) Aleš Čerin (telovska procesija 2023)
0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja