Enodnevno župnijsko romanje  v Padovo k svetemu Leopoldu Mandiču, Antonu Padovanskemu  in na grob evangelista Luka v cerkvi sv. Justine bo v soboto 30. septembra.

ODHOD IN POVRATEK avtobusa bo ob 5.15 iz pred gasilskega doma v Bizoviku in ob 5.30 iz pred kapucinskega samostana v Štepanji vasi. Nazaj domov se vračamo okrog 22. ure.

V PADOVI: bomo imeli sveto mašo v kapeli, kjer je pokopan kapucin sveti Leopold Mandič, ki je bil velik spovednik in je tudi zavetnik onkoloških bolnikov. Obiskali bomo še cerkev svetega Antona Padovanskega, kjer so shranjene njegove relikvije in cerkev svete Justine, kjer je pokopan evangelist Luka ter druge znamenitosti Padove. Ogledali si bomo seveda tudi središče mesta, kjer boste imeli romarji tudi nekaj prostega časa sami zase. Po Padovi bo kakšno uro peš hoje zato imejte primerno obutev. Razlago posameznik krajev bo pripravil Miro Meden.

CENA ROMANJA JE 40 eur. V to ceno je vključen avtobusni prevoz. Hrano imejte s seboj iz popotne torbe. Hrano bo mogoče kupiti tudi v centru Padove in proti večeru ob povratku nazaj na postajališču na avtocesti.

KARTICA ZDRAVSTVENGA ZAVAROVANJA: Priporočamo, da si naročite kartico evropskega zdravstvenega zavarovanja, ki jo dobite brezplačno. Lahko jo naročite preko spleta na tej povezavi  ali pa na najbližji enoti ZZZS

PRIJAVITE SE V ŽUPNIJSKI PISARNI: Prijavite se čim prej v župnijski pisarni. Trenutno je še nekaj če z 20 prostih mest. Lepo vabljeni!
Vse dodatne informacije pri br. Mateju Štravsu, matej.stravs@gmail.com, 031 434 520. Mir in vse dobro!

Foto: Pixabay