VEROČUNO LETO 2023 – 2024

Urnik verouka in kateheti so so objavljeni na tej povezavi.

Dragi starši in otroci! Začenja se veroučno leto. Vljudno Vas prosimo, da izvenšolske dejavnosti poskusite uskladiti z veroukom. Če so pri tem kakršne koli težave, se obrnite na kateheta ali župnika. Verjamemo, da bomo za vsakega otroka našli ustrezen skupni dogovor. Za otroke, ki hodijo k verouku v Štepanjo vas, velja naj imajo s seboj copate.

VEROUČNI PRIPOMOČKI: za vse razrede: LITURGIČNI ZVEZEK (3,70€) in knjiga. Pri vpisu se vam priporočamo za prispevek 21,30€ za prvega otroka, in 10€ za drugega in vsakega nadaljnjega otroka. Vaš prispevek bo namenjen za ogrevanje župnijskega doma in drugih veroučnih prostorov. Če kdo želi, lahko seveda daruje tudi več. S tem prispevkom pokrijemo del stroškov v zvezi z veroukom (elektrika, ogrevanje, čiščenje in zvdrževanje prostorov in drugi stroški). Ostalo se pokrije z darovi vseh vernikov, ki prihajajo v našo župnijsko cerkev. Bog povrni za vaš dar.

SEZNAM UČBENIKOV IN DELOVNIH ZVEZKOV

1. razred: Božji sem otrok delovni zvezek 13€, skupaj 38
2. razred: Jezus moj prijatelj delovni zvezek 13€, skupaj 38
3. razred: Kristjani praznujemo skupaj delovni zvezek 13€ skupaj 38€
4. razred: Božje darilo zate delovni zveze 15 €, skupaj  40
5. razred: Prihajajo veliki junaki delovni zveze 15 €, skupaj 40
6. razred: Skupaj v novi svet   učbenik, 10€, skupaj 35€ sami A5 zvezek
7. razred: Radi živimo (delovni zvezek za 7. in 8. razred skupaj) delovni zvezek 17€, skupaj 42
8. razred: Radi živimo imajo knjigo še od lani skupaj 25

VERSKE REVIJE: Otrokom v nižjih razredih priporočamo revijo MAVRICA, letna naročnina je 49,90 € – 11 številk. Višjim razredom (6. – 9.r.) in mladim priporočamo revijo NAJST, letna naročnina je 33€; ali OGNJIŠČE, posamezna številka je 3,4€, letna naročnina 38,90€. Prijavnice za Mavrico in Najst boste prejeli ob vpisu in si jih boste lahko sami naročili na dom.

VPIS K VEROUKU: Novo veroučno leto se bo začelo (po drugi nedelji v mesecu septembru) 11. septembra 2023. Vpis in nakup liturgičnih zvezkov in novih veroučnih knjig in delovnih zvezkov bo od ponedeljka 4. do petka 8. septembra, od 16. do 18. ure v pisarni. Otroci imajo lahko pri verouku seveda tudi rabljeno knjigo, ki si jo sposodijo pri znanem starejšem veroučencu. Nekaj rabljenih knjig za otroke od 4. do 6. razreda imamo tudi v župniji.

SPRIČEVALA: Ob vpisu prinesite podpisano spričevalo. Če spričevala od lanskega leta še niste prevzeli ob zaključku veroučnega leta, ga boste na vpogled dobili pri vpisu. Takrat ga boste tudi podpisali in vrnili.

VARSTVO PODATKOV: V skladu z Evropsko uredbo o varstvu osebnih podatkov, vas bomo za tiste otroke, ki jih boste prvič vpisali k verouku prosili, da podpišete obrazec, s katerimi dovolite uporabo osebnih podatkov v pastoralne namene (obhajilo, birma, za obveščanje staršev o sestankih)

VPIS OTROK V 1. RAZRED VEROUKA

Starši prinesite s seboj kopijo vpisa krsta otroka iz družinske knjižice. Če te knjižice nimate, prinesite kopijo krstnega lista, ali kopijo krstne plakete.

K celostni verski vzgoji in duhovnemu življenju spada tudi nedeljska sveta maša. Lepo ste povabljeni, da se jo udeležite vsako nedeljo.

OSNOVNOŠOLCI iz višjih razredov, ki še niso hodili k verouku in bi želeli obiskovati verouk, se s starši oglasite pri župniku br. Mateju Štravsu in izvedeli boste, kako se vaš otrok lahko vključi k verouku. Vabimo vas, da postanete misijonarji in za verouk navdušite še druge otroke, ki še ne hodijo k verouku!

TERMINI ZA OSTALE SKUPINE:

Knjižnica za veroučence: Kateheti bodo veroučencem prinesli knjige.

Srečanja za oratorijske animatorje bodo predvidoma ob nedeljah ob 18h

SKAVTI: Skavti našega stega Ljubljana 4 začnejo srečanja v začetku oktobra. Razdeljeni so v naslednje starostne skupine: volčiči: 3. do 5. razred; četa. 6. razred do 1. letnik; popotniki: 2. letnik do 1. letnik faksa; nato so voditelji (SKVO). Pri nas deluje tudi skupina odraslih skavtov. Skavti s skavtsko metodo vzgajajo posameznika v pristnega, samostojnega, odgovornega in zdravega človeka, kristjana in državljana.

Svoje otroke lahko k skavtom prijavite na spletni strani našega stega na tej povezavi:

Foto: animatorji oratorija (skupinska slika letošnjega oratorija v Rakovem Škocjanu)