Urnik svetih maš je na tej povezavi. Urnik uradnih ur v župnijski pisarni najdete na tej povezavi. Informacije o obnovi cerkve v Štepanji vasi so na tej povezavi.

POTEKA OBNOVA  NOTRAJNOSTI CERKVE V ŠTEPANJI VASI: Svete maše so ponovno v cerkvi. Blagoslov prenovljene cerkve bo v nedeljo 1. septembra pri maši ob 9.15. Pride nadškof Stanislav Zore. Takrat bomo obhajali tudi žegnanjsko nedeljo. Vsi lepo vabljeni.

Pri tej maši bomo prosili tudi za blagoslov v življenju vseh dobrotnikov, ki ste omogočili obnovo naše cerkve. Po maši bo druženje in pogostitev. Že sedaj vas vse vabimo, da si vzamete čas in pridete na ta blagoslov. Ko bomo blagoslavljali cerkev, je smiselno, da smo navzoči vsi, ki prihajamo v našo cerkev. Zato res iskreno dobrodošli vsi župljani in dobrotniki. Povabite še ostale.

NOVICE IZ SAMOSTANA

Poslovili smo se od od BR. JOŽEF MEZEGA, ki je odšel v naš samostan v Celje. Srečno in hvala za vse.

br. Jožef Mezeg pri zadnjem kosilu v našem samostanu.

NOV PREDSTOJNIK NAŠEGA SAMSOTANA: S 1. avgustom letos je je našemu dosedanjemu predstojniku br. Primožu Kovaču iztekel mandat predstojnika v našem samostanu. Iskreno se mu zahvaljujemo za njegovo zvesto opravljanje te službe. Nov predstojnik našega samostana je postal br. Luka Modic, ki želimo pri opravljanju te službe veliko blagoslova.

BR. AMBROŽ BREZOVŠEK odhaja v Vipavski Križ. Od njega se bomo poslovili to nedeljo 11. avgusta pri maši ob 8.00 in ob 9.15 v Štepanji vasi. Br. Jožefu in br. Ambrožu se iskreno zahvaljujemo za vse, kar sta storila za nas in jima želimo veliko blagoslova v novem bratstvu. Bog povrni za vse in srečno naprej.
br. Ambrož Brezovšek

IZ ŽUPNIJE

• ZAHVALA: Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste v tem tednu pomagali očistiti in urediti cerkev v Štepanji vasi. Hval za lepo vzdušje med delom. Bog Vam povrni za vse.

• ZAHVALA:  Za vozila Slovenskih misijonarjev smo v župniji zbrali 1225 eur. Ta vaše darove smo že oddali na misijonsko pisarno. Bog povrni. Svoj dar v ta namen lahko nakažete tudi na Misijonsko pisarno. Vse informacije so tukaj.

VABIMO VASI

SLOVENSI IN ZAPOVEDANI PRAZNIK MARIJINEGA VNEBOVZETJA (Veliki šmaren) ter obnovitev izročitve slovenskega naroda Materi Božji je ta četrtek. Pri nas bodo svete maše kot ob nedeljah. Med vsemi mašami bo priložnost za sveto spoved. Glavna slovesnost za našo nadškofijo bo na Brezjah ob 10.00

POČITNICE ZA MINISTRANTE bodo od 18. do 23. avgusta.

• ROMANJE ZA ŽUPNIJSKE SODELAVCE IN VSE OSTALE ŽUPLJANE K MARIJI BISTRICI NA HRVAŠKO ZAGORJE, BO V SOBOTO, 24. AVGUSTA.
Romanje za župnijske sodelavce k Mariji Bistrici na Hrvaško ter na Bizeljsko bo v soboto 24. avgusta. Avtobus je že poln. Ker bomo imeli kosilo okrog 15. ure imejte s seboj nekaj malice. Prispevek je 20 eur za sodelavce in 40 eur za ostale župljane. Če bo napovedano vroče vreme imejte s seboj zaščito proti soncu.
Program romanja: Odhod avtobusa bo ob 6.40 iz Bizovika izpred Gasilskega doma, ob 6.45 na Hrušici na avtobusni postaji na Litijski in ob 6.50 iz Štepanje vasi izpred samostana. Od tu bomo šli po avtocesti proti Hrvaški. Na avtocestnem počivališču Starine v bližini Novega mesta se bomo ustavili na kavi. Malo pred 10. uro bomo prispeli k Mariji Bistrici. Tam bo najprej možnost za obisk cerkve, osebno molitev in spoved. Ob 11.00 uri se bomo pridružili skupni romarski maši. V primeru da ne bo preveč vroče bo sv. maša zunaj (možno bo biti senci). V primeru da bo vroče ali da bo deževalo bo maša v cerkvi.
Ob 13.00 uri bomo odšli na Bizeljsko, kjer bomo ob 14.00 obiskali župnijsko cerkev na Bizeljskem, kjer je kot mlad duhovnik delovali blaženi Anton Martin Slomšek. V cerkvi bomo počastili njegove relikvije in si nato v župnišču ogledal njegovo spominsko sobo.
Ob 15.00 bomo šli na kosilo v bližnjo gostilno Kocijan. Ob 16.30 bomo obiskali Penine Istenič, kjer nam bodo pokazali kako se izdelujejo penine. Sledila bo degustacija ene penine. Kdor bo želel bo lahko ob koncu tudi kupil penino za domov. V Ljubljano se bomo vrnili med 19.00 in 19.30 uro.

• ŽEGNANJSKA NEDELJA IN BLAGOSLOV CERKVE V ŠTEPANJI VASI, bo v nedeljo, 1. septembra ob 9.15. Takrat bo sveto mašo daroval nadškof Stanislav Zore. Lepo vabljeni. Povabite še ostale.

OBNOVA CERKVE V ŠTEPANJI VASI

Od 9. junija dalje poteka obnova  notranjosti cerkve v Štepanji vasi. V tem tednu smo cerkev očistili. V prihodnjem tednu bodo namestili še novo ozvočenje. Slike o tem kako smo čistili cerkev si lahko pogledate na tej povezavi.

montaža podstavka za ambon

cerkev je dobila novo podobo

mala desna stranska kapala po novem

med novim in starim

barvanje vhodnih vrat

• DAROVI ZA OBNOVO: Ker nam manjka še kar nekaj sredstev, je od junija dalje nabirka na 3. nedelje v mesecu namenjena za to obnovo v Štepanji vasi. Kdor želi, pa lahko svoj dar za to obnovo prinese tudi v župnijsko pisarno.

Lahko pa svoj dar nakažete na transakcijski račun župnije Ljubljana-Štepanja vas (IBAN SI56 0430 2000 3309 527 namen nakazila – obnova cerkve v Štepanji vasi). Za vsak vaš dar se najiskreneje zahvaljujemo! Bog povrni! Vabim vas, da molite za blagoslov pri tej obnovi. Tu je molitev v ta namen.

MOLITEV ZA BLAGOSLOV PRI OBNOVI CERKVE

Vabimo vas, da molitev za blagoslov pri obnovi naše cerkve. V ta name prilagamo tudi spodnjo molitev.

Dobri Bog prosimo te, da blagoslavljaš vsa dela pri obnovi cerkve v ŠTEPANJI VASI. Blagoslavljaj vse delavce, naj bo varen vsak njihov korak. Podeli jim uspeh pri njihovem delu in srečo na poti življenja. Tvoji sveti angeli naj vse varujejo in vodijo. Prosimo te tudi za vse, ki darujejo za obnovo cerkve, obdari jih z nebeško milostjo, zdravjem in medsebojno ljubeznijo. Prosimo te, naj nam ta obnovitvena dela pomagajo, da se bomo v našem kraju med seboj tesneje povezali in skupaj bližali Bogu. Pomagaj nam, da bomo nekoč vsi oblekli pisana oblačila nebeških barv. Sveti ŠTEFAN, Prosi za nas.

Fotografije:  Janez Kotar (slika štepanjske cerkve od zunaj), Miro Meden (Marija Bistrica) in br. Matej Štravs (vse ostale fotografije)