IZ ŽUPNIJE

Urnik svetih maš je na tej povezavi. Urnik uradnih ur v župnijski pisarni najdete na tej povezavi. Dar za sveto mašo od 1. septembra dalje znaša 23 eur.

• SVETE MAŠE ZUNAJ: Svete maše zunaj so ob lepem vremenu ob nedeljah ob 9.15 na travniku v Štepanji vasi in ob nedeljah ob 9.15 Bizoviku pred cerkvijo.

• SVETE MAŠE MED TEDNOM: Od 1. septembra dalje so v Štepanji vasi ponovno sv. maše od torka do petka ob 8. uri zjutraj. Po maši je češčenje do 9.00.

• BIRMA in BIRMANSKA DEVETDNEVNICA: V naši župniji bo birma v soboto, 24. septembra ob 10.00. Birmanska devetdnevnica se začne to sredo 14. septembra. Vabljeni, da molite za birmance. Srečanje birmancev, botrov in staršev z birmovalcem nadškofom Antonom Stresom bo to sredo, 21. septembra ob 17.45 uri v cerkvi v Štepanji vasi. Med srečanjem s škofom bo možnost za sveto spoved za starše in botre.

• VABIMO VAS, DA MOLITE ZA BIRMANCE: Pridi, Sveti Duh, napolni srca svojih vernih in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni. Pošlji svojega Duha in prerojeni bomo – in prenovil boš obličje zemlje. Molimo. Bog naš Oče, Sveti Duh nas razsvetljuje in uči. Naj nam pomaga, da bomo v življenju spoznali, kaj je prav, in vselej radi sprejemali njegove spodbude. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

NOVO VEROUČNO LETO

V tem tednu smo začeli z veroukom. Tisti, ki še niste vpisali svojih otrok k verouku ste vabljeni, da to storite v tem tednu v času uradnih ur v župnijski pisarni. Katehetska nedelja bo v nedeljo 25. septembra.

Urnik verouka in seznam katehetov je objavljen na tej povezavi.

OSNOVNOŠOLCI iz višjih razredov, ki še niso hodili k verouku in bi želeli obiskovati verouk, se s starši oglasite pri župniku br. Mateju Štravsu in zvedeli boste, kako se vaš otrok lahko vključi k verouku. Vabimo vas, da postanete misijonarji in za verouk navdušite še druge otroke, ki še ne hodijo k verouku!

• NEDELJA SLOVENSKIH SVETNIŠKIH KANDIDATOV bo to nedeljo 18. septembra. Ob tej priliki bo to nedeljo ob 15. uri v ljubljanski stolnici molitev, ob 16. uri pa sveta maša. Po maši bo v stolnici še kratka predstavitev beatifikacijskih postopkov. Vabljeni. Več informacij na tej spletni strani. Več informacij slovenskih svetniških kandidatih dobite na tej spletni strani.

• VABIMO VAS NA POHOD ZA ŽIVLEJENJE, ki bo na Prešernovem trgu v Ljubljani v soboto, 1. oktobra 2022, ob 9.30. Na pohod se je potrebno prijaviti, kar lahko storite na tej povezavi.

Zakaj je pomembno, da pridemo na Pohod za življenje? Zato, ker je to odlična preventiva za naše otroke, vnuke in druge sorodnike, da se bodo izognili tragični izkušnji splava. Program bo lep, pester in živopisen, na kožo pisan vsem generacijam. Zato res prav vsi dobrodošli. Pohod za življenje je enkratna priložnost v letu, da javno pokažemo, da nam gre za pravico do življenja nerojenih otrok, da se zavzemamo za pomoč mamam in očetom v stiski, tako da bi vsi spočeti otroci lahko zagledali luč dneva in lepoto sveta.

• PRAZNOVANJE SV. TERZIJE DETETA JEZUSA V ŽUPNIJI KODELJEVO bo 1. in 2. oktobra. V soboto, 1. oktobra, bo potekalo celodnevno češčenje Najsvetejšega od 9.00 do 12.00 in od 15.00 do 18.45. Ob 19.00 bo sklep češčenja in romarski shod s sveto mašo. V nedeljo, 2. oktobra, bo župnijsko žegnanje. Ob 9.00 bo sveta maša z glasbeno skupino PESEM TISOČERIH ZVONOV.

ŽUPNIJSKO ROMANJE V MEDŽUGORJE od 7.10. – 9.10.2022

Cerkev Sv. Jakoba Medžugorje Foto: Aleš Čerin

– Odhod: V petek 7. 10. zjutraj ob 5h izpred kapucinskega samostana v Štepanji vasi. Vrnemo se v nedeljo 9. 10. 2022 proti večeru.
– Vodenje: Romanje bo vodila, naša župljanka Petra Černivec. Duhovno vodenje romanja bo imel župnik br. Matej Štravs.
– Okvirni program: Križev pot na Križevcu, molitev na Hribu prikazovanj, pričevanje, večerni program s sveto mašo in češčenjem Križa in Najsvetejšega in še več. Bo tudi možnost za sveto spoved.
– Prenočevanje: Spali bomo v penzionu Kika, ki je 3 minute oddaljen od cerkve v Medžugorju.
– Cena: 120 eur (avtobus in polpenzion). Akontacija ob prijavi je 50€, s tem je tudi potrjena tudi rezervacija romanja. V primeru podražitve goriva, bo cena temu primerno tudi višja.
– PCT: Trenutno PCT pogoji niso potrebni.
– PRIJAVE: Prijavite se čim prej v času uradnih ur v župnijski pisarni. V primeru, da ne bo dovolj prijav iz domače župnije, bomo na romanje povabili še druge vernike. Trenutno je prijavljenih 25 romarjev. Tako da je še kar nekaj prostih mest. Vabljeni, da se prijavite še ostali.

• KATEHUMENI – UVAJANJE ODRASLIH V KRŠČANSTVO: Tudi letos bomo imeli v župniji skupino odraslih katehumenov, ki se bodo pripravljali na zakramente: krst, obhajilo in birmo. Kar nekaj kandidatov, ki se bodo v letošnjem letu pripravljali na zakramente uvajanja v krščanstvo, že imamo. Če poznate kakšnega odraslega, ki nima katerega od teh zakramentov in bi ga želel prejeti, se obrnite na br. Mateja Štravsa. Srečanja se bodo začela v sredo, 19. oktobra ob 18. uri. Če bo treba, bomo termin prilagodili. K skupini se lahko pridružite tudi tisti župljani, ki bi želeli poglobiti svojo vero. Vabljeni.

ZBIRANJE POMOČI ZA UKRAJINO

1. DENARNA POMOČ: Slovenska Karitas nadaljuje z zbiranjem denarnih sredstev za Ukrajino na: Slovenska Karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana, TRR: SI56 0214 0001 5556 761, Namen: Pomoč Ukrajini, Sklic: SI00 870, Koda namena: CHAR. Položnice bodo v tem tednu na voljo na vseh poštah in po župnijah.

2. SMS darovanje: Prispevek v ta namen višini 5 € je mogoče posredovati s SMS sporočilom KARITAS5 na 1919.

3. MATERIALNA POMOČ: V posebno košaro v cerkvi, kjer piše pomoč za Ukrajino, lahko darujete hrano, ki ima daljši rok trajanja in ni zaprta v stekleni embalaži.

br. Matej Štravs

Foto: Primož Hieng (cerkev v Štepanji vasi), Pixabay (novorojeni)