Glasbena skupina študentk medicine iz Porta iz Portugalske bo imela to sredo 26. 7. ob 19.30 v naši cerkvi v Štepanji vasi koncert Portugalske narode glasbe. Lepo vabljeni! Povabite še ostale.

Tukaj lahko vidite njihov predstavitveni video:

Skupina bo ta teden tri dni bivala v našem župnijskem domu.

Tako so predstavile svojo skupino:

Smo članice skupine Tuna Feminina iz Medicinske fakultete iz Porta iz Portugalske. Smo akademska skupina, ki obstaja od aprila 1996 in je zastopala Porto in to našo plemenito državo na različnih festivalih, srečanjih in solidarnostnih projektih.

Ker glasba nima meja, smo predani tudi približevanju »naše Portugalske« in naše akademske tradicije portugalskim skupnostim po vsem svetu z repertoarjem izvirnih pesmi, priredb in različnih priljubljenih ter tudi katoliških portugalskih pesmi.

V preteklih letih smo opravili že nekaj potovanj in vedno smo bili zelo dobro sprejeti, tako s strani portugalskih konzulatov in izseljencev, kot tudi s strani domačinov vsake obiskane države, zaradi katerih se počutimo v pravem “portugalskem domu”. Naše veselje in tradicija v uličnih predstavah, restavracijah, združenjih, razstavah, glasbenih festivalih, vedno z namenom prikazati portugalsko glasbo in akademsko kulturo mestom, ki jih obiščemo.

Še en njihov video: