TAIZEJSKO  NOVOLETN O SREČANJE V LJUBLJNI

Naslednje 46. Evropsko srečanje mladih bo potekalo v Ljubljani. V sodelovanju z lokalnimi Cerkvami in s podporo mesta Ljubljane ga bo organizira Taizéjska skupnost.

Mladi z vse Evrope se bodo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 zbrali v prestolnici Slovenije. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. S srečanjem pa želimo povabiti ne le mlade, ampak tudi prebivalce Ljubljane in okolice, da odprejo vrata svojih domov in sprejmejo mlade udeležence.

Kako bo potekal posamezen dan tega srečanja: Mladi bodo prespali po družinah. V dopoldanskem času bo potekal program po župnijah. Opoldanska molitev bo v večjih ljubljanskih cerkvah. Popoldne bodo različne delavnice. Večerja in večerna molitev pa bo v areni Stožice. V kolikor, bo še kaj prostora se bomo lahko večerne molitve udeleževali tudi domačini.

Več o tem srečanju najdete na uradni strani dogodka na tej povezavi.

Več informacij je v intervjuju podal tudi Tilen Čebulj, ki bo koordinator srečanja.

Tilen Čebulj je iz Cerkelj, ima 24 let, je študent razrednega pouka, kot smo to izkusili mnogi, pa v višjih letnikih študija počne še marsikaj drugega kot le hodi na faks. Pri Katoliški mladini je koordinator taizejskega dogajanja za Slovenijo, prevzel pa bo tudi koordinacijo evropskega srečanja mladih 2023/2024, ki bo prvič v zgodovini potekalo v Ljubljani. Med drugim sva se pogovarjala o tem, kakšno mesto imajo Taizejska srečanja na njegovi poti, kaj se mu zdi pri pripravi takšnega srečanja najpomembnejše, kako se je skalil do te mere, da je mu je bila zaupana tako velika naloga, seveda pa je pogovor nanesel tudi na vprašanje, kako je biti mlad v tem hitrem, prepletenem in nepredvidljivem času.

KAKO LAHKO SODELUJETE TUDI VI: SPREJMITE MLADE NA PRENOČIŠČE

Prebivalci Ljubljane in okolice smo povabljeni, da odpremo vrata svojih domov in vanje sprejmemo mladi. Vabimo vas, da se gostiteljem pridružite tudi vi.  Za sprejem mladih ni potrebno veliko. Gostitelju ni potrebno zagotoviti ničesar pretirano razkošnega.  Mladi lahko spijo na tleh na podlogi v svoji spalni vreči. Gostiteljem razen zajtrka od petka do ponedeljka in kosila zadnji dan tudi ni treba skrbeti za obroke. Običajno župnije sprejmejo kakšnih 200 ljudi, seveda lahko tudi več.  Uradne prijave  za gostitelje se bodo začele  v mesecu oktobru. Gostitelji se boste lahko prijavili v župniji.

UTRINKI IZ TAIZEJSKE MOLITVE IN OBISKA DVEH BRATOV IZ TAIZEJA V ČETRTEK 1. JUNIJA V ŠTEPANJI VASI

V četrtek 1. junija je bila v Cerkvi v Štepanji vasi Taizejska  molitev. Obiskala in nagovorila sta nas tudi dva Taizejska brata. Srečanje je bilo zelo lepo in prisrčno. Hvala vsem, glasbenikom in vsem, ki ste pomagali srečanje pripraviti.

Foto: Lojze Mušič