Andreja Godnič je sestra uršulinka, doma s Krasa, živi in deluje pa v težkih razmerah kaotične Venezuele. Matej Cepin je z njo pripravil že drugi pogovor.

Glede na to, da v Venezueli živi v zelo težkih razmerah in glede na to, da tudi Evropo pretresajo izzivi, s katerimi se že dolgo nismo soočali, me je zanimalo, kakšen je njen pogled na dobo, ki prihaja ter kako zastaviti svoje življenje, da bomo tej dobi kos.

Tako sta govorila o iskanju središča v življenju, postavljanju prioritet, pomembnih odločitvah, ki jih opravljamo v svojem vsakdanu, pa tudi o aktivnosti in pasivnosti pri poslušanju Božje besede, ki je lahko vir usmeritve v vsakodnevnem vrvežu.

Lahko si pogledate tudi video.

Posnetek Psalma 23, uporabljen v podkastu, je Matej kupil na Svetopisemski družbi Slovenije (zvočna knjiga Nova zaveza in Psalmi).

Matej Cepin je sestro Andrejo že gostil v osmi epizodi, ko sta spregovorila o njeni poti, tokrat pa sta spregovorila o vseh nas.

Poslušaj še osmo epizodo s naslovom Zgodi se najboljši možni scenarij – če mu dovoliš.

Foto: Blog s. Andreje Godnič

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja