Bliža se Božič. Povabljeni, da se nanj pripravimo, da pričakamo prihod našega Boga, Jezusa Kristusa v miru, v molitvi, premišljevanju Božje besede in z navzočnostjo pri maši.

Priprava

• Prižgite si LUČ MIRU IZ BETLEHEMA, ki je bila prižgana na kraju Jezusovega rojstva, in jo ponesite v svoje domove. Sveče so na razpolago v cerkvi. Del sredstev od prodaje sveč bo šel za misijon v Liberiji in za slovenske družine v stiski. Več informacij na tej spletni strani.

• Priskrbite si KADILO (in oglje) za blagoslov doma za vse tri svete večere (božični večer, silvestrovo, predvečer praznika Gospodovega oznanjenja (Sveti trije kralji). Lahko kupite zadaj na mizici v obeh cerkvah.

• Priskrbite si BLAGOSLOVLJENO VODO: Na razpolago v obeh cerkvah.

Svete maše, Božja beseda in blagoslov doma

Udeležite se svete maše na Sveti večer in na Božični dan:

– Štepanja vas: Na sveti večer v soboto 24. 12. ob 17.30 in ob 19.00 (otroški polnočnici) in ob 24.00. Na Božič bodo maše ob: 8.00, 9.15, 10.30, in ob 19.00.

– Bizovik: Na sveti večer v soboto 24. decembra ob 20.00 (otroška polnočnica) in ob 24.00. Na Božič bo sveta maša ob 9.15.

• Preberite Božjo besedo, ki govori o rojstvu našega Odrešenika, Jezusa Kristusa (Luka 2,1-21) in se pogovorite o njej:

Tiste dni je izšel ukaz cesarja Avgusta, naj se popiše ves svet. To popisovanje je bilo prvo v času, ko je bil Kvirinij cesarski namestnik v Siriji. In vsi so se hodili popisovat, vsak v svoj rodni kraj. Tudi Jožef je šel iz Galileje, iz mesta Nazareta, v Judejo, v Davidovo mesto, ki se imenuje Betlehem, ker je bil iz Davidove hiše in rodbine, da bi se popisal z Marijo, svojo zaročenko, ki je bila noseča. Ko sta bila tam, so se ji dopolnili dnevi, ko naj bi rodila. In rodila je sina, prvorojenca, ga povila in položila v jasli, ker v prenočišču zanju ni bilo prostora.
V istem kraju so pastirji prenočevali na prostem in čez noč stražili pri svoji čredi. Gospodov angel je stopil k njim in Gospodova slava jih je obsijala. Zelo so se prestrašili. Angel pa jim je rekel: »Ne bojte se! Glejte, oznanjam vam veliko veselje, ki bo za vse ljudstvo. Danes se vam je v Davidovem mestu rodil Odrešenik, ki je Mesija, Gospod. To vam bo v znamenje: našli boste dete, povito in položeno v jasli.« 13 In nenadoma je bila pri angelu množica nebeške vojske, ki je hvalila Boga in govorila: »Slava Bogu na višavah in na zemlji mir ljudem, ki so mu po volji.«
Ko so angeli šli od njih v nebo, so pastirji govorili drug drugemu: »Pojdimo torej v Betlehem in poglejmo to, kar se je zgodilo in kar nam je sporočil Gospod!« Hitro so odšli tja in našli Marijo, Jožefa in dete, položeno v jasli. Ko so to videli, so povedali o besedi, ki jim je bila rečena o tem otroku. In vsi, ki so slišali, so se začudili temu, kar so jim povedali pastirji. Marija pa je vse te besede shranila in jih premišljevala v svojem srcu. In pastirji so se vrnili ter slavili in hvalili Boga za vse, kar so slišali in videli, tako, kakor jim je bilo rečeno.
Ko je bilo dopolnjenih osem dni in so dete obrezali, so mu dali ime Jezus, kakor je bil imenovan po angelu, preden je bil spočet v telesu.
• Postavite jaslice in blagoslovite dom: Na sveti večer, v soboto, 24. decembra dokončamo jaslice, nato blagoslovimo domove z blagoslovljeno vodo in s kajenjem ter molimo rožni venec (kako se moli Rožni venec).
Molitev za blagoslov doma na Sveti večer:
  • Povejte osebne prošnje in molite: Dobri Oče, ob prazniku rojstva tvojega Sina še bolj čutimo tvojo neskončno ljubezen. Utrdi v nas zavest, da nas v njem ljubiš in si nam blizu vsak trenutek našega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.
  • Nato pokadite dom s kadilom in pokropite z blagoslovljeno vodo.

• Povabite duhovnika za BLAGOSLOV DOMA: Kjer želite, da vam bratje po praznikih blagoslovimo dom, to sporočite župniku br. Mateju Štravsu.

Foto: Aleš Čerin