Škof Maksimilijan v imenu slovenskih škofov z vsebine-polno poslanico s prispodobo gore kot našega življenja. Posneto v lepem okolju Logarske doline. Hvala g. škof, hvala Feguš Film

Pot na goro in spust z nje je podoba človeškega življenja. Pomaga nam razumeti velikonočno skrivnost.

Bog ne odpravlja trpljenja in smrti, obsije pa z lučjo ti dve skrivnosti človeškega bivanja. Ta luč je njegov klic in obljuba, da bo z nami vse dni do konca sveta. Vendar ne v obliki sile in moči, pred katero bi moral človek trepetati, ampak v podobi bližine in lepote, v kateri se človek počuti ljubljen in varen.

Z vstopom Božjega Sina v človeško smrt, sta tudi smrt in trpljenje postala del poti iz starega v novo, iz človeškega v Božje. Po tej poti ne hodimo sami, ampak v tesni navezi z Njim, ki pozna pot in gleda cilj.

Celotno besedilo na spletni strani Katoliške Cerkve.

Vir: Spletna stran Katoliške Cerkve

Foto: Matjaž Feguš, Feguš film