V oktobru in v začetku novembra so na župnijskem travniku in na parkirišču pred cerkvijo potekala gradbena dela.

Obnova parkirišča pred cerkvijo in tlaka pred cerkvijo

• Že v juliju so delavci T-2-ja na svoje stroške čez parkirišče iz jaška pred vhodom na župnijski travnik po tleh napeljali optično internetno povezavo do cerkve.
  • Optično povezavo bomo potrebovali za video prenose svetih maš iz cerkve. Do sedaj smo iz cerkve lahko imeli le avdio prenose maš, ki so potekali po brezžični povezavi.
  • Ob tej priložnosti smo od cerkve pa do slavoloka pred cerkvijo položili še dodatne cevi, ki bodo služile za napeljavo ozvočenja pred cerkvijo. Tako bomo lahko ob birmah in drugih slovesnostih postavili tudi zvočnike pri slavoloku.
  • V oktobru in v začetku novembra pa je Boštjan Mravlje iz Bizovika s svojimi delavci naredil naslednja dela: Ker so se ob dežju na parkirišču delale zelo velike luže, so pred vhodom na župnijski travnik naredili ponikovalnico za vodo. Na ulici, ki vodi do cerkve (od župnijskega doma do slavoloka) so delavci na stroške župnije v zemljo položili električni kabel za javno razsvetljavo. V primeru, da bi izkope delalo podjetje Javna razsvetljava, bi morali čakati še nekaj let.
  • Podjetje Javna razsvetljava pa je postavilo štiri nove ulične svetilke (prej sta bili dve), tako da je sedaj zvečer svetlo tudi pred župnijskim domom, pred cerkvijo in na pešpoti, ki vodi cerkve. Še posebej je bila prej težava, ker ni bila razsvetljena pešpot iz Mekinčeve ulice do cerkve, ki je sedaj razsvetljena. Vsekakor pa je iz praktičnega in varnostnega vidika dobro, da sta sedaj cerkev in župnijski dom veliko bolje razsvetljena. Pred vhodom v župnijsko cerkev (pod zvonikom) so delavci tudi sanirali tlak in kineto, ki se je posedla. Sedaj, ko je popravljeno, ni več možnosti, da bi se kdo zaradi tega spotaknil.

Postavitev hiške na župnijskem travniku

• Letos smo čez poletje imeli maše na župnijskem travniku. Ker smo imeli stole več mesecev shranjene v šotoru, se je zaradi velike temperature in vlage poškodovala barva na stolih. Zato je v oktobru na travniku podjetje Tomiles postavilo novo leseno hiško.
  • Delavci Boštjana Mravljeta pa so naredili podlago in tlak okrog hiške. Hiško bomo uporabljali za maše zunaj in za druge župnijske dogodke, ki bodo potekali na travniku. Hiška bo prišla prav tudi za oratorije, za skavte in druge skupine.
  • V hiški bo potrebno še položiti pod in jo pobarvati. Z zaščitnim premazom pa smo jo že prebarvali.
  • Na travnik je napeljana voda, ki jo bomo uporabljali za potrebe vrtca Nazaret in župnije.
  • Za vsa dela se iskrno zahvaljujem Boštjanu Mravljetu iz Bizovika in njegovim delavcem. Iskrena hvala tudi Cirilu Briclju iz Bizovika (Mrkovčevemu Cirilu), ki je s traktorjem prepeljal veliko zemlje, peska in betona. Hvala tudi Tonetu Džokiču, Pejotu Brnardiču in Nežki Feist, ki ste pomagali pri fizičnih delih. Bog povrni vsem.

Kako lahko darujete za zgoraj navedena dela

Vsa zgoraj našteta dela so nas do sedaj stala 16.456,84 Eur. Nekaj stroškov bo še spomladi (sejanje trave, vodovodne inštalacije, polaganje poda v hiški, …). Ker se sedaj v cerkvi zbira veliko manj ljudi, se priporočam, da kdor lahko, daruje kakšen dar za omenjena dela na sledeči način:

• Dar lahko nakažete na transakcijski račun naše župnije: Župnija Ljubljana Štepanja vas, Mekinčeva 3, TRR SI56 0430 2000 3309 527, namen nakazila: dar za obnovo.
  • Lahko pa svoj dar prinesete tudi v času uradnih ur v župnijsko pisarno ali pa se dogovorite z župnikom br. Matejem Štravsom (031 434 520, matej.stravs@rkc.si). Bog vam povrni.