OBVESTILA

Svete maše: Ponovno imamo svete maše z udeležbo vernikov. Imamo enak urnik sv. maš, kot smo ga imeli v marcu. V cerkev v Štepanji vasi po trenutnih navodilih lahko gre devet posameznikov ali gospodinjstev, v cerkev v Bizoviku pa šest posameznikov ali gospodinjstev.

Maše zunaj trenutno še niso dovoljene. Če bodo ponovno dovoljene, bomo imeli ob primernem vremenu maše zunaj ob nedeljah ob 9.15. v Štepanji vasi in v Bizoviku.

Verouk in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo. Takoj, ko bodo prišla drugačna navodila in upamo, da se bomo lahko srečevali v živo, vas obvestimo.

AKTUALNI URNIK SVETIH MAŠ, OBHAJILA IN MOLITEV V NAŠI ŽUPNIJI

Urnik svetih maš:
– Štepanja vas: Delavniki: ob 8.00, 18.00 in ob 19.00. Nedelja in zapovedan praznik: 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 18.00 in 19.00
– Bizovik: torek in četrtek: ob 19.00, nedelja: 9.15 in 10.30

Prejem svetega obhajila izven svete maše: Štepanja vas: delavniki: 8.30, 18.30 in ob 19.30, nedelja in zapovedan praznik: 7.05, 8.35, 9.50, 11.05, 18.35 in 19.35. Bizovik: torek in četrtek: 18.30, nedelja: 9.50 in 11.05

VABILO K MOLITVI VEČERNIC: Bratje kapucini med tednom od ponedeljka do sobote ob 18.40.

Maše preko spleta: so od ponedeljka do sobote ob 19.00 in v nedeljo ob 10.30.

Večer na Radiu Ognjišče z Alešem Čerinom in Gregorjem Čušinom ta torek 20. 4. ob 20. uri. Tema pogovora: Oče v nežnosti, oče v poslušnosti, oče ustvarjalnega poguma. Papež očete izpostavlja v pismu ob letu sv. Jožefa.

• NAPOVEDUJEMO:  Večer na ZOOM-u z br. Jurijem Štravsom: V sredo 21. 4. ob 20.30 uri. Brat Jurij Štravs, ki ga seveda poznamo tudi v naši župniji, v bolnišnici Murska Sobota obiskuje bolnike na COVID oddelkih in jim lajša stiske. Spoveduje, deli obhajilo, maziljenje in jih tolaži. Za nami bo delil svojo izkušnjo. Pogovor bo moderiral br. Ambrož Brezovšek.

VEČ IN PRIJAVA

TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE OD 18. DO 25. APRILA 2021

»Pripadaj, išči in se odloči« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki ga bomo v Cerkvi na slovenskem obhajali od 18. do 25. aprila 2021. Višek molitvenega slavja bo v nedeljo (nedelja dobrega pastirja), 25. aprila, ko se bomo pridružili svetovnemu dnevu molitve za duhovne poklice, za katerega je papež Frančišek napisal poslanico. Vabljeni k obisku svete maše in k družinski in osebni molitvi v ta namen.

Molitev za duhovne poklice: Gospod Jezus, božji pastir duš, ti si poklical apostole, da bi postali ribiči ljudi. Pritegni tudi danes k sebi goreče in plemenite fante iz naših družin ter jih naredi za svoje učence in služabnike. Zbudi v njih željo po odrešenju vseh ljudi, za katere na naših oltarjih vsak dan obnavljaš svojo daritev na križu. Pokaži jim, Gospod, vse pokrajine, kjer toliko naših bratov in sester prosi za luč resnice in gorečo ljubezen. Naj odgovorijo tvojemu klicu, postanejo sol zemlje in luč sveta. Na zemlji naj nadaljujejo tvoje delo odrešenja in gradijo tvoje skrivnostno telo, ki je Cerkev. Tudi številna in velikodušna srca deklet milostno pokliči, Gospod. Vlij jim hrepenenje po evangelijski popolnosti in zbudi v njih željo, da se bodo zaradi služenja tvoji Cerkvi, ubogim in bolnim, žrtvovale z vsem žarom in z vso močjo tvoje ljubezni. Amen. Očenaš, Zdrava Marija, Slava Očetu …

Več o tednu za duhovne poklice

Poslanica papeža Frančiška ob 57. svetovnem dnevu molitve za duhovne poklice

NOVO PARKIRIŠČE PRED ŽUPNIJSKIM DOMOM

V tednu pred veliko nočjo so gradbeniki, ki delajo izkop za novo skavtsko hišo zgradili tudi novo makadamsko parkirišče nasproti župnijskega doma. Izgradnjo parkirišča so financirali slovenski katoliški skavti.

Parkirišče bomo lahko uporabljali tudi za potrebe župnije. Obenem pa bodo skavti lahko uporabljali tudi naša dosedanja parkirišča. V praksi bo tako, da bodo skavti parkirišča uporabljali bolj med tednom, župnija pa več parkirišč potrebuje ob nedeljah, ko so svete maše. Tako si bomo s parkirišči lahko medsebojno pomagali.

V teh dneh je bil končan izkop za skavtsko hišo. Sedaj se bo začela izgradnja kleti in pritličja, kar bo izgrajeno iz betona. V Juniju in juliju pa bodo naredili zgornji del hiše, ki bo narejen iz lesa.

Foto: Matej Štravs (izkop in parkirišče), zajem zaslona s POP TV, Aleš Čerin (cerkev sv. Jedrt v Iški, zajem zaslona s snemanja za Radio Ognjišče)