Ob 9.15 sveta maša spet zunaj

• Svete maše v cerkvi: Pri svetih mašah v cerkvi smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Sedišča v cerkvi so lahko 50% zasedena. Svete maše lahko spremljate tudi pred cerkvijo, vendar mora biti razdalja med gospodinjstvi 1,5m. Imejte maske.

• Svete maše zunaj: 16. maja dalja imamo ob lepem vremenu ob nedeljah ob 9.15 v Štepanji vasi in v Bizoviku svete maša zunaj . Tudi pri svetih mašah zunaj smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Imejte maske.

• Cerkveno petje: Cerkveno ljudsko in zborovsko petje je dovoljeno pod pogojem, da imajo vsi pevci maske in ohranjajo razdaljo 1,5 metra razen med člani skupnega gospodinjstva.

• V obeh cerkvah je sedaj v kropilniku nameščen avtomatski brezstični razpršilnik z blagoslovljeno vodo.

Urnik svetih maš je naslednji:

Štepanja vas:
• Delavniki: ob 8.00, 18.00 (le še do konca maja) in ob 19.00

• Nedelja in zapovedan praznik:
– ob 6.30, 8.00, 9.15, (ob lepem vremenu zunaj na travniku) 10.30, 18.00 (le še do konca maja) in 19.00
Češčenje Najsvetejšega: od ponedeljka do petek od 8.30 do 9.00
Večernice ob 18.40

Bizovik:
• torek in četrtek: ob 19.00.

• nedelja in zapovedan praznik: ob 9.15 (ob lepem vremenu zunaj) in 10.30 (maša ob 10.30 je le kadar v nedeljo ob 9.15 pada dež in zato ni maše zunaj)
Mašne namene za tekoči teden lahko spremljate na tej povezavi.

• Sveto obhajilo:
Če želite prejeti samo obhajilo, pridite med tednom 30 minut po začetku svete maše, ob nedeljah pa 45 minut po začetku svete maše: Obhajilo tako delimo ob naslednjih terminih:

Štepanja vas: delavniki: ob 8.30, in ob 19.30, nedelja in zapovedan praznik: ob 7.15, 8.45, 10.00, 11.15, in 19.45

Bizovik: torek in četrtek: ob 19.30, nedelja in zapovedan praznik: ob 10.00

Ko pridete v cerkev povejte duhovniku, da bi radi prejeli sveto obhajilo.

• Maše preko spleta:
Še naprej lahko na tej povezavi spremljate video prenos svetih maš, ki jih bomo sedaj prenašali iz župnijske cerkve.

• od ponedeljka do sobote ob 19.00

• v nedeljo ob 10.30

Po ogledu prenosa svete maše ali po poslušanju svete maše ste povabljeni k prejemu svetega obhajila v cerkvi.

ŠMARNICE

• V maju imamo pri vseh svetih mašah med tednom šmarnice.

• Šmarnice za otroke in družine: Od ponedeljka do sobote ob 18.00 in ob 19.00, v nedeljo ob 10.30 preko župnijske spletne strani spremljate na naslednji povezavi.

Šmarnice na spletu: Letošnje šmarnice za otroke avtorja Aca Jeanta Svetniki so bili čisto (ne)navadni ljudje bodo družine lahko spremljale s pomočjo aplikacije (zgodba in izziv za vsak dan), kjer se registrirate in za vsak dan sproti boste se vam bo odprla nova zgodba in izziv v obliki podkasta na Radiu Ognjišče, kjer bo zgodbe prebiral Jure Sešek.

Šmarnice za odrasle: Prav tako bodo v zvočni obliki na voljo tudi šmarnice Marka Rijavca z naslovom Camino – pot, ki se začne na koncu.

• BINKOŠTNA DEVETDENVICA: Prihodnjo nedeljo 23. 5. je praznik Binkošti. Pred trem praznikom pri vseh svetih mašah poteka binkoštna devetdnevnica. Lepo vabljeni

VEČER NA ZOOMU Z ZAKONCEMA ANDREJEM IN MARIJO ŠTREMFLJ bo to sredo 19. maja ob 20.30.

Zakonca Andrej in Marija Štremfelj sta vrhunska alpinista, mož in žena, ki sta kot prva zakonca stopila na vrh sveta, na 8848 m visok Mount Everest.

Andrej in Marija sta starša trem otrokom, poročena sta več kot 40 let. Prekaljena v gorah nam imata kaj povedati. Tudi v luči odnosa do Boga. Takole pravi Marija: “Ko v konkretnem življenju “brcam z nogo v nekaj”, potem za nazaj vidim, da je bilo to Božje dejanje.”

Več o Andreju in Mariji

Z njima se bomo družili na ZOOM-u. Pogovor bo moderiral Aleš Čerin.

Lahko jima bomo tudi zastavljali vprašanja in se pogovorili z njima.

Pridi v sredo, 19. maja ob 20.30 na tole ZOOM povezavo: https://us02web.zoom.us/j/87176954969?pwd=RDR0d1MrVmlrVW42Z2hGaHhCcnFIQT09

Lansko leto sta Andrej in Marija napisala knjigo Objem na vrhu sveta.

Z njima se bo pogovarjal Aleš Čerin. Povabite še druge. Lepo vabljeni.

OBVESTILA

• Verouk: Ponovno po navodilih slovenskih Škofov poteka verouk v živo.

• Sklep veroučnega leta je predviden v nedeljo, 6. junija.

• Prvo sveto obhajilo je predvideno v soboto 12. junija dopoldne.

• Oratorij je predviden od 28. junija do 2. julija. O tem, ali ga bomo izvedli ali ne, vas bomo obvestili ob koncu maja ali začetku junija. Vse je odvisno od zdravstvenih razmer. Animatorji se pripravljajo na oratorij preko zooma.

• Sveta birma je predvidena v soboto 25. septembra ob 10. uri.

• Ponovo imamo krste in poroke. Za vse se dogovorite župnikom.

PRIDI NA NAŠO FACEBOOK STRAN IN VŠEČKAJ.

… da boš na tekočem o dogajanju v naši župniji.

MAJ MESEC NENEHNE MOLIVE ZA KONEC PANDEMIJE

Papeški svet za pospeševanje nove evangelizacije je v sporočilu za javnost objavil podrobnosti o »molitvenem maratonu«, ki bo potekal v mesecu maju pod geslom »Vsa Cerkev je neprenehoma molila k Bogu« (Apd 12,5). Vsak dan bo eno izmed tridesetih svetišč z različnih koncev sveta pripravilo molitev rožnega venca, ki jo bo mogoče spremljati tudi preko različnih komunikacijskih sredstev.

Foto: spletna stran www.stremfelj.si (Andrej in Marija), Aleš Čerin (cerkev sv. Lovrenca nad Polhovim Gradcem)