Ob 9.15 v nedeljo ob lepem, vremenu sveta maša spet zunaj

SVETA MAŠE

Svete maše v cerkvi: Pri svetih mašah v cerkvi smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Sedišča v cerkvi so lahko 50% zasedena. Svete maše lahko spremljate tudi pred cerkvijo, vendar mora biti razdalja med gospodinjstvi 1,5m. Imejte maske.

Svete maše zunaj: 16. maja dalja imamo ob lepem vremenu ob nedeljah ob 9.15 v Štepanji vasi in v Bizoviku svete maša zunaj . Tudi pri svetih mašah zunaj smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Imejte maske.

Urnik svetih maš je naslednji:

Štepanja vas:
• Delavniki: ob 8.00, 18.00 (le še do konca maja) in ob 19.00

• Nedelja in zapovedan praznik:
– ob 6.30, 8.00, 9.15, (ob lepem vremenu zunaj na travniku) 10.30, 18.00 (le še do konca maja) in 19.00
Češčenje Najsvetejšega: od ponedeljka do petek od 8.30 do 9.00
Večernice ob 18.40

Bizovik:

• torek in četrtek: ob 19.00.

• nedelja in zapovedan praznik: ob 9.15 (ob lepem vremenu zunaj) in 10.30 (maša ob 10.30 je le kadar v nedeljo ob 9.15 pada dež in zato ni maše zunaj)
Mašne namene za tekoči teden lahko spremljate na tej povezavi.

• Sveto obhajilo:
Če želite prejeti samo obhajilo, pridite med tednom 30 minut po začetku svete maše, ob nedeljah pa 45 minut po začetku svete maše: Obhajilo tako delimo ob naslednjih terminih:

Štepanja vas: delavniki: ob 8.30, in ob 19.30, nedelja in zapovedan praznik: ob 7.15, 8.45, 10.00, 11.15, in 19.45

Bizovik: torek in četrtek: ob 19.30, nedelja in zapovedan praznik: ob 10.00

Ko pridete v cerkev povejte duhovniku, da bi radi prejeli sveto obhajilo.

• Maše preko spleta:
Še naprej lahko na tej povezavi spremljate video prenos svetih maš, ki jih bomo sedaj prenašali iz župnijske cerkve.

• od ponedeljka do sobote ob 19.00

• v nedeljo ob 10.30

Po ogledu prenosa svete maše ali po poslušanju svete maše ste povabljeni k prejemu svetega obhajila v cerkvi.

Šmarnice: S 1. majem se začnejo šmarnice, ki jih bomo imeli pri vseh svetih mašah, to je zjutraj ob 8.00 zvečer ob 18.00 in ob 19.00 ter v Bizoviku ob 19.00. Vabljeni, da na šmarnice prihajate v Cerkev.
Šmarnice za odrasle o Caminu bomo prebirali pri maši zjutraj ob 8h, šmarnice za otroke pa pri vseh večernih svetih mašah.

• Na spleti strani župnije si lahko ogledate lep video posnetek pogovora z Andrejem in Marijo Štremfelj, ki smo ga imeli v sredo 19. 5. 2021. Zakonca Andrej in Marija Štremfelj sta vrhunska alpinista, mož in žena, ki sta kot prva zakonca stopila na vrh sveta, na 8848 m visok Mount Everest. Pogovor je moderiral Aleš Čerin.

Poglejte si posnetek pogovora

• Verouk: Ponovno po navodilih slovenskih Škofov poteka verouk v živo.

• Sklep veroučnega leta in delitev spričeval bo v nedeljo 6. junija pri maši ob 9.00 v Bizoviku in pri maši ob 10.30 v Štepanji vasi. Obe sveti maši bosta ob lepem vremenu zunaj.

• Prvo sveto obhajilo je predvideno v soboto 12. junija dopoldne ob 9.00 v Štepanji vasi. V primeru slabega vremena je predvideno, da bo sveto obhajilo v cerkvi v dveh terminih in sicer ob 8.30 in ob 11.00.

•Skavtski sejem in zbiranje starega papirja: Skavti iz našega stega Ljubljana 4 v letošnjem letu izvajajo projekt Pusti svet za spoznanje boljši, kjer se z mladimi učijo izdelave domačih izdelkov in hrane, ki jih bodo uporabljali na taborih in doma. V nedeljo, 13. 6. 2021, pa boste po sveti maši ob 9.15 v Štepanji vasi (ob lepem vremenu bo maša na travniku) lahko te izdelke tudi videli, jih preizkusili in kakšnega vzeli tudi domov. V soboto, 12. 6. pa bodo skavti zbirali star papir. Kontejner za papir bo predvidoma stal pred samo-stanom v soboto 12. 6. in v nedeljo 13. 6.

• Oratorij bo od 28. junija do 2. julija. Prijavnice za oratorij bodo narejene v tem tednu. Oratorij bomo izvedli po pravilih NIJZ-ja

• Sveta birma je predvidena v soboto 25. septembra ob 10. uri. Birmovalec bo škof Franci Šuštar

PAPEŽ FRAČIŠEK: KATEHEZA O MOLITVI – RAZTRESENOST, SUHOTA, MALODUŠNOST

Dragi bratje in sestre! Po zgledu Katekizma bomo v tej katehezi govorili o živeti izkušnji molitve, pri tem pa poskušali prikazati nekatere zelo običajne težave, ki jih je treba prepoznati in premagati. Ni lahko moliti. Veliko je težav, ki se pojavijo med molitvijo. Treba jih je prepoznati in premagati.

SINODA, KI SE BO ZAČELA V KRAJEVNIH CERKVAH

Škofovska sinoda oktobra 2019 v sinodalni dvorani v Vatikanu. Oktobra letos bo papež začel sinodalno pot, ki bo dolga tri leta in razdeljena v tri faze (škofijsko, kontinentalno in univerzalno). Sestavljala pa jo bodo posvetovanja in razločevanje in bo vrh dosegla z zborovanjem oktobra 2023 v Rimu. Več

PRIDI NA NAŠO FACEBOOK STRAN IN VŠEČKAJ.

… da boš na tekočem o dogajanju v naši župniji.

Foto: Miro Meden (hribi), Aleš Čerin (padalec), Gerd AltmannPixabay, (Sveti Duh), zajem zaslona YouTube