Naši mladi – mnogi tudi iz drugih župnij, predvsem skavti – so tudi letos pripravili izvrsten pasijon.

Prepričljivo in pretresljivo

Trpljenje Našega Gospoda so naši mladi odigrali – bolje rečeno ‘odživeli’ – na pretresljiv način in prepričljivo. Mnogim so med pasijonom stopile solze v oči. Mnogi so bili še zunaj pred cerkvijo pretreseni nad prikazom trpljenja Jezusa.

Oglejte si odlične fotografije Matjaža Maležiča, uradnega fotografa Ribniškega pasijona.

Besedilo je bilo v sodobnem prevodu Svetega pisma, ki ga je naredila Svetopisemska družba Slovenije. Priporočamo knjižice Življenje z Jezusom, ki so odličen prevod nekaterih delov Svetega pisma v sodobni jezik.

Sodelovali so

Med pasijonom je igral in prepeval Stična bend. Hvala, dragi mladi glasbeniki.

Župljani smo hvaležni mladim in Stična bendu za to duhovno izkušnjo.

Obisk ustvarjalcev Ribniškega in Škofjeloškega pasijona …

Naš pasijon odmeva tudi preko meja naše župnije. Med obiskovalci smo opazili goste iz znamenitih slovenskih pasijonov – Ribniškega in še bolj znamenitega – Škofjeloškega.

… ter predstavnika Europassiona

Na drugi ponovitvi je bil med nami tudi gospod Franz Miehl iz Avstrije, predstavnik Europassiona, odgovoren za povezovanje skupin, ki uprizarjajo pasijon v Avstriji, češki, Madžarski, Hrvaški, Romuniji in Sloveniji.

Nad našim pasijonom je bil navdušen in je po predstavi nagovoril mlade, ter jih spodbudil k povezovanju v veliko evropsko mrežo pasijonskih mest.

Foto: Aleš Čerin

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja