Petra spet preganjajo ideje. Dobre ideje. Pa jih je spravil v računalnik in poslal ljudem. Predlaga odlično akcijo za te dni.

Pokličimo se! Kar tako.

Takole pravi Peter v e-pismu, ki ga je poslal mnogim in objavil tudi na svojem Facebook profilu: “V teh zoprnih časih, ko smo še bolj izgubljeni in osamljeni, bi rabili besedo. Ja, samo besedo, ki bi odprla vrata v svetlobo optimizma in prepričanja, da se bo sončeva pot kmalu obrnila nazaj.

Predlagam akcijo POKLIČIMO SE.

Vsak naj pokliče nekaj svojih prijateljev. Ali pa ljudi za katere veste, da so zelo osamljeni. Po mobilnem ali stacionarnem telefonu. Kar tako. Ne gre za dolgo klepetanje, ampak preprosto za nekaj prijaznih besed. Z njimi bi razveselili in prinesli nekaj lepega, svetlega, optimističnega. Nekaj besed, ki imajo neizmerno vrednost. Lahko bi rekli »objem na daljavo« v časih, ko pravega ne moremo dati. Lahko pošljete tudi sporočilce.”

K temu plemenitemu pozivu je dodal tudi svojo pesem

Ko primeži tesnobe stiskajo

in je mlečnost svetlobe ujeta v pajčevine strahov,

takrat najbolj rabi človek človeka.

Dovolj je samo klic in beseda.

In v zamrznjenih travah vsakdana,

se zarosijo kapljice upanja.

Ej sonce, vem, da se boš kmalu vrnilo.

In spet bodo zvončki pobelili zelenino bregov.

In kukavica nam bodo priklicale denar v denarnice.

Še, še je življenje.

Povabite še druge, da povabijo druge

Mogoče bi kazalo predlagati klicanemu, naj tudi on naredi kaj podobnega. Tako bomo lažje premagali zoprnijo krize. Skupaj!

Foto: Jan Vašek,  Pixabay (klic), Peter Bergant (žarek sonca)

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja