Apostolska penitenciarija (= dikasterij* rimske kurije in eden od treh rednih tribunalov apostolskega sedeža. Apostolska penitenciarija je predvsem sodišče usmiljenja, ki je odgovorno za vprašanja v zvezi z odpuščanjem grehov v Katoliški cerkvi.) je 28. oktobra 2021 izdala odlok, s katerim se zaradi trenutnih razmer, ki so posledica pandemije COVID-19, popolni odpustek za verne rajne podaljša do konca meseca novembra 2021.

Apostolska penitenciarija je tako prisluhnila prošnjam, ki jih je pred kratkim prejela od različnih pastirjev Cerkve, zaradi trenutnega stanja pandemije.

V odloku so še zapisali, da »bodo iz obnovljene velikodušnosti Cerkve verniki zagotovo črpali pobožne namene in duhovno moč, da bodo svoje življenje usmerjali po evangeljski postavi, v sinovskem občestvu in vdanosti svetemu očetu, vidnemu temelju in pastirju Katoliške cerkve«.

Kaj so odpustki?

* Z besedo “dikasterij” so mišljeni državni sekretariat, kongregacije, tribunali, sveti in uradi.

Vir: Spletna stran Katoliške cerkve