Poslovilo smo se od br. Mateja Nastrana in br. Mira Pavška. Hvala obema za zgled zvestobe Gospodu in za vse kar smo z vama lahko doživeli. Vse dobro in obilo Božjega blagoslova na vajinih poteh.

Slovo od Mateja Nastrana

V nedeljo, 19. 7. 2020, smo se pri maši ob osmi uri poslovili od brata Mateja Nastrana, ki po dvanajstih letih odhaja v kapucinsko župnijo v Celju. V zahvalnem govoru smo se mu zahvalili: »… hvala za vse tvoje molitve in delo. Hvala za tvoje povzdigovanje Gospoda na oltarju in vse izbrane besede v pridigah, ki mehčajo srca in žlahtnijo naše duše. Hvala za vse besede, namenjene skesancem pri spovedi in besede tolažbe v duhovnih pogovorih. Hvala za vodstvo mladih v Frančiškovem duhu in spremljanje zakoncev v lepem in težkem. Hvala za pripravo in urejanje spletne strani Hozana.si, s katero omogočaš slavljenje Gospoda vsak dan v naših realnostih. Hvala za vse video maše, ki smo jih tudi po tvoji zaslugi lahko spremljali.«

V zahvalo je prejel sliko in šopek rož. Zahvalil se mu je tudi župnik br. Matej Štravs.

Slovo od Mirota Pavška

 

Na žegnanjsko nedeljo, 26. 7. 2020, pa smo se poslovili od kaplana, brata Mira Pavška, ki odhaja v Vipavski Križ. Nekaj misli iz zahvale predstavnika ŽPS po sveti maši: »Rjav habit in nasmeh na obrazu sta tvoj zaščitni znak. Hudomušnost in dobra volja, iskrena in globoka ljubezen do Jezusa, iznajdljivost in preprostost so značilnosti, s katerimi bi te lahko na hitro opisal. No, pa na pregovorno zagorsko trmo ne smem pozabiti. Hvala ti za lep zgled kapucina, za iskrenost in resnicoljubnost, potrpežljivost in vztrajnost. Hvala za vse molitve in žrtve, ki si jih Bogu daroval za nas.«

Zahvalil se mu je tudi župnik in animatorji.

Škofijska priznanja

Sledila je podelitev škofijskih priznanj zaslužnim župljanom: gospe Anici Grum (ki je istega dne praznovala 80. jubilej), gospe Jožici Černe, gospe Mariji Lovšin, gospe Mariji Veličič, gospe Miri Lukman Škufca in gospodu Janezu Mraku.

Sledil je blagoslov vozil in pogostitev s sladoledi. Navzoči so se (v varni razdalji) zadržali v prijateljskem klepetu.

Besedilo in foto: Lojze in Polona Mušič

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja