»Božji način delovanja nas skoraj omami, saj se zdi nemogoče, da bi se On odpovedal svoji slavi, da bi postal človek kot mi. Kakšno presenečenje je videti Boga, ki je prevzel naše vedenje: spi, pije mleko pri mami, joče in se igra kot vsi otroci! Bog tako kot vedno preseneča, je nepredvidljiv, nenehno izven naših shem. Ko nam torej jaslice kažejo Boga, kako je vstopil v svet, nas izzivajo k premišljevanju o našem življenju, vključenem v Božje življenje. Vabijo nas, naj postanemo njegovi učenci, če hočemo doseči zadnji smisel življenja.« (papež Frančišek)

Kristus prihaja v naš čas, v naše življenjske razmere.

Prihaja, da nas poživi s svetlobo, ki se v nas preliva kot upanje in zaupanje.

Prihaja, da nas napolni s toploto, ki jo čutimo kot razumevanje in dobrohotnost.

Prihaja, da nas utrdi s svojo bližino, ki nas dela pokončne in vedre.

Bratje kapucini vam voščimo veselo božično praznovanje, hvaležno obeležitev dneva samostojnosti in enotnosti ter zavzet vstop v novo leto.


Posnetka Svete noči, ki sta jo posnela oče in hči, Nejc in Tia Kastelic, veroučenka 4. razreda iz Bizovika. Spot je posnet v cerkvi na Javoru.


Video voščilo, ki sta ga pripravila br. Luka in br. Ambrož

Foto: jaslice v Bizoviku

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja