Božični večer za osamljene v Domu starejših v Štepanjskem naselju letos drugače …

Po praznovanju Jezusovega krsta se navidezno končuje božično obdobje, notranje obogateno in doživeto, ob poglobljenem osebnem premišljevanju v adventnem času.

Tudi letos nam je blagoslovljeni čas tega obdobja ponudil veliko različnih priložnosti za povezovanja s tistimi, ki so nam dragi, ki jih pogrešamo. Gotovo pa je bil to tudi čas za misli in navezovanje stikov z osamljenimi starejšimi osebami, ki bivajo celo v naši bližini, za nekatere celo ne vemo, spet drugi so oskrbovanci v domovih starejših.

V okviru dejavnosti ŽPS naše župnije in Karitasa so bili prav ti zadnji v naših mislih že v adventnem času, zato smo jih za božični večer presenetili z zanje izdelanimi venčki, vsebinsko spodbudnim voščilom in slaščicami.

Z veseljem, hvaležnostjo in presenečenjem so sprejeli posredovano in po pripovedi zaposlenih v tem domu, so v svojih sobah na vidno mesto postavili venčke, da bo ta vsakemu spodbuda tudi takrat, ko se bo počutil zelo zapuščeno. Veseli so bili tudi voščila ob misli, da le niso čisto pozabljeni.

Naša tokratna pozornost zato ne bo enkratno dejanje, temveč jim bomo ob dogodkih, ko je večina oskrbovancev doma povezana s svojci, skušali z našo pozornostjo za nekaj časa preseči njihovo in osamo vseh tistih, ki se tako počutijo.

Tudi vsem vam, ki namenite delček časa zanje, se v njihovem in našem imenu zahvaljujemo in želimo blagoslovljeno in zdravo leto 2022.

Irma Veljić v imenu Skupine za diakonijo v ŽPS Štepanjsko naselje

Foto: Irma Veljić