V nedeljo ob 9.15 ob lepem vremenu sveta maša zunaj.

SVETE MAŠE

• Svete maše v cerkvi in zunaj: Pri verskih obredih v cerkvah in na prostem mora biti razdalja med udeleženci najmanj  en meter. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj.
• Obvezna je uporaba zaščitnih mask znotraj cerkva,  zunaj je obvezna zgolj če ni mogoče zagotoviti 1,5 metra medsebojne razdalje.

Urnik svetih maš:

Štepanja vas:
• Delavniki: ob 8.00 in ob 19.00 (v juliju in avgustu je med tednom le večerna maša)
• Nedelja in zapovedan praznik: ob 6.30, 8.00, 9.15, (ob lepem vremenu zunaj na travniku) 10.30 in 19.00
• Češčenje Najsvetejšega: od ponedeljka do petek od 8.30 do 9.00
• Večernice med tednom ob 19.30.

Bizovik:

• torek in četrtek: ob 19.00 (od 1. junija do 31. avgusta ni svete maše med tednom).
• nedelja in zapovedan praznik: ob 9.15 (ob lepem vremenu zunaj)

OBVESTILA

Slovesni in zapovedani praznik MARIJINEGA VNEBOVZETJA (Veliki šmaren) ter obnovitev izročitve slovenskega naroda Materi Božji prihodnjo nedeljo. Pri nas bodo svete maše kot ob nedeljah. Med vsemi mašami bo priložnost za sveto spoved. Glavna slovesnost za našo nadškofijo bo na Brezjah ob 10.00 Vabljeni tudi na Brezje ali v katero drugo Marijino božjepotno svetišče v Sloveniji.

• Veroučni urnik bo objavljen prihodnjo nedeljo.

Iskreno se zahvaljujem vsem, ki ste kakor koli pomagali pri pripravi obeh žegnanjskih nedelj. Bog povrni.

• Za Mivo – za vozila slovenskih misijonarjev ste v naši župniji darovali 1.632 eur, ki smo jih že oddali na misijonsko pisarno.  Bog povrni.

• Za  novomašnika br. Jurija Slamnika ste v nabiralnik v cerkvi v Štepanji vasi darovali 267 eur, pri maši  v Bizoviku ob ponovitvi njegove nove maše 1. avgusta ob 9.15 pa 703,67 eur. Iskrena hvala.

SKAVTSKI POLETNI TABORI 2021: volčiči: od 9. do 15. avgusta, četa od 13. od 23. julija, noviciat popotnikov in popotnic od 26. do 30. julija, popotniki in popotnice od 2. do 8. avgusta.

4. KATEHEZA PAPEŽA FRANČIŠKA O DRUŽINI

Papež Frančišek je objavil četrto video katehezo o družini, ki nosil naslov Ljubezen v zakonu. S slovenskimi podnapisi jo najdete na spodnjem naslovu:

IZJAVA PAPEŽA FRANČIŠKA GLEDE CEPLJENA

Papež Frančišek je o svoji odločitvi glede cepljenja spregovoril že v intervjuju, ki so ga predvajali na eni izmed zasebnih italijanskih televizij.

Sveti oče je med drugim poudaril, da je cepljenje »etično dejanje, saj je v igri tvoje zdravje, tvoje življenje, pa tudi življenje drugih«. Tako papež Frančišek kot tudi zaslužni papež Benedikt XVI. sta že prejela prvi odmerek cepiva proti COVID-19. Prav zaradi COVID-19 je umrl papežev osebni zdravnik Fabrizio Soccorsi. (več: https://katoliska-cerkev.si/papez-francisek-o-cepljenju)

PRIDI NA NAŠO FACEBOOK STRAN IN VŠEČKAJ.

… da boš na tekočem o dogajanju v naši župniji.

Foto: Aleš Čerin (klas), spletna stran Katoliške cerkve