VABIMO VAS

ZAČETEK SKAVTSKEGA LETA bo prihodnjo nedeljo 13. oktobra ob 18. ur v Štepanji vasi. Skavtska maša pa bo ob 19. uri v Štepanji vasi.

Vse skavtske veje vabijo nove člane. Pri volčičih (3. do 5. razred sta le še dve prosti mesti). Prijave  Informacije: Boštjan Čerin: 031 289 442, bostjan.cerin@gmail.com

V ŽUPNIJI STA TA TEDEN ZAČELI DELOVATI DVE SVETOPISEMEMSKI SKUPINI, ki delujeta po metodi Figulus. Obe skupini sta ob torkih v 1. učilnici v 1. nadstropju v župnijskem domu. Dopoldanska skupina se bo srečevala od 9h do 11h, popoldanska pa od 17h do 19h. Vodi jih naša župljanka Polona Vesel Mušič. V obeh skupinah je še par prostih mest. Lepo vabljeni, da se še pridružite. Informacije: Polona Vesel Mušič: 031/512-818, polona.vmusic@gmail.com

ŽUPNIJSKO ROMANJE: bo v soboto, 19. oktobra (odhod ob 6.30 Štepanja vas, 6.40 Bizovik – gasilski dom). Romali bomo v Varaždin, Ludbreg in v Kančevce, kjer bomo pri bratih kapucinih na večerji. Prijavilo se je že 75 župljanov, tako da je avtobus že poln in prijave niso več možne. Cena romanja (prevoz in večerja je 22 eur).

VEČER O SVETNIŠKI KANDIDATKI MAGDALENI GORNIK: bo v torek, 22. oktobra, ob 20. uri v dvorani župnijskega doma. Večer bo pripravila MARTINA KRALJIČ, ki je napisala knjigo o tej svetniški kandidatki in mistikinji na priprošnjo katere se v zadnjem obdobju dogajajo milostna uslišanja in ozdravljena. Martina nam bo spregovorila o njenem življenju in njeni duhovnosti. Lepo vabljeni.

ZAKONSKI JUBILEJI: Nedelja, 3. novembra, pri maši ob 8. uri. Po maši bo sledilo srečanje v dvorani župnijskega doma. Vsi pari, ki obhajate okrogle jubileje poroke, se že lahko prijavite v župnijski pisarni.

VEČER ZA VSE STARŠE: V torek, 19. novembra ob 20.00, v dvorani župnijskega doma. Predaval bo priznani slovenski strokovnjak dr. Andrej Perko. Naslov predavanja bo: Vloga očeta in matere v družini. Andrej Perko je bil dolga leta koterapevt in sodelavec dr. Janeza Ruglja, zdaj pa nadaljuje njegovo delo. Že več kot dvajset let vodi terapevtske skupine za ljudi s težavami in stiskami. Njegova terapevtska skupnost šteje več kot sto članov.

SLAVILNI VEČER Z GLASBENO SKUPINO ABEND: bo v naši župniji v sredo 18. decembra v župnijski cerkvi. Ob 18. uri bo sveta maša. Od 18.30 do 19.30 pa bo adoracija ob glasbeni spremljavi skupine Abend. Skupino Abend sestavljajo vrhunski glasbeniki, ki so vsi iskreno verni kristjani. Zagotovo vam ne bo žal, če se boste udeležili tega večera, ki nam bo vsem lahko poglobil našo vero. Rezervirajte si čas.

IZ ŽIVLJENJA CERKVE NA SLOVENSKEM

OKTOBER – MESEC ROŽNEGA VENCA: V mesecu oktobru radi molimo rožni venec, vsaj eno desetko na dan. V cerkvi molimo rožni venec ½ ure pred mašo. Molimo pa ga tudi doma osebno ali v družini.

TEDEN ZA ŽIVLJENJE, pod geslom: Hvala za moč upanja, bo potekal od 6 – 13. oktobra. Vabimo vas k jutranji ali večerni sv. maši in molitvi za življenje. Več informacij

RITEM SRCA 2019: Festival sodobne krščanske glasbe Ritem srca bo v četrtek 10. oktobra 2019 v športni dvorani OŠ Alojzija Šuštarja (Zavod sv. Stanislava) v Šentvidu v Ljubljani. Večer bomo ob 18.00 začeli z glasbenim ogrevanjem, ki ga v avli OŠ pripravlja skupina Dominik, ob 19.30 pa se bo v športni dvorani začel festivalski večer Ritem srca.
Na festivalu bodo nastopili: Alfa in Omega, Svetnik, Tiana, Marko Nzobandora, Ana Zajc Smolčnik, Matej Šoklič, Brigita Pintar, SPES, Jera Hrovat in Projekt Canta! Vabljeni!

PRO-LIFE IZOBRAŽEVANJE ZA MLADE: Zavod ŽIV!M vabi na pro-life (za življenje) izobraževanje za mlade, ki bo potekala 10 četrtkov od 19. do 21. ure v Zavodu ŽIV!M, na Potočnikovi 8a v Ljubljani. Izobraževanje je namenjeno srednješolcem iz 3. in 4. letnika in študentom. Dva večera bo vodila tudi naša župljanka s. Tina Čerin. Lepo vabljeni. Vse informacije

MESEC OKTOBER 2019 – IZREDNI MISIJONSKI MESEC

Iz nagovora Papeža Frančiška ob začetku izrednega misijonskega meseca v Rimu, 2. oktobra:

Pogum, ponovno najdi svojo rodovitnost v veselju poslanstva: Ne notarji vere in varuhi milosti, ampak misijonarji.

Bog nam je zaupal svoje največje darove: naše življenje, življenje drugih, mnogo različnih darov za vsakogar. In te dobrine, ti talenti, ne predstavljajo nečesa, kar se hrani v sefu, ampak predstavlja klic: Gospod nas kliče k pogumnemu in ustvarjalnemu prizadevanju, da bi talenti obrodili sadove. Bog nas bo vprašal, če smo tvegali, tudi če smo se celo osramotili. Ta izredni misijonski mesec želi biti premik, ki bi nas spodbudil, da bi postali dejavni v dobrem. Ne notarji vere in varuhi milosti, ampak misijonarji.

Ta mesec se vprašajmo: kakšno je moje pričevanje?

Misijonarji postanemo tako, da živimo kot priče: da z življenjem pričujemo, da poznamo Jezusa. Življenje je tisto, ki govori. Priča je ključna beseda, beseda, ki ima isti koren kot beseda mučenec. In mučenci so prvi pričevalci vere: ne z besedami, ampak z življenjem. Vedo, da je vera spoštljiv dar življenja. Živijo tako, da širijo mir in veselje, ljubijo vse, tudi sovražnike, iz ljubezni do Jezusa. Kako bi potem lahko mi, ki smo odkrili, da smo otroci nebeškega Očeta, zamolčali veselje nad tem, da smo ljubljeni, gotovost, da smo vedno dragoceni v Božjih očeh? To je oznanilo, ki ga pričakuje toliko oseb. In to je naša odgovornost. Ta mesec se vprašajmo: kakšno je moje pričevanje?

Življenje smo prejeli, da bi ga podarili

Kdor je z Jezusom, ve, da se ima tisto, kar se da, da se poseduje to, kar se daruje; in skrivnost tega, da bi imeli življenje, je, da ga darujemo. Živeti opustitev pomeni zanikati svojo poklicanost: opustitev je nasprotno od poslanstva.

Moč Cerkve: ponižna in zastonjska ljubezen

»Bog ljubi veselega darovalca« (2Kor 9,7). Ljubi Cerkev v izhodu. Bodimo pozorni, če ni v izhodu, ni Cerkev. Cerkev v izhodu, misijonska, je Cerkev, ki ne izgublja časa s tem, da joka nad stvarmi, ki ne gredo, nad verniki, ki jih nima več, nekdanjih vrednot, ki jih ni več. Cerkev, ki ne išče varovanih oaz, da bi bila mirna; želi biti le sol zemlje in kvas za svet. Ta Cerkev ve, da je to njena moč, ista Jezusova moč: ne družbena ali institucionalna pomenljivost, ampak ponižna in zastonjska ljubezen.

Ponovno najdi svojo rodovitnost v veselju poslanstva

Da, v tem mesecu Gospod kliče tudi tebe. Kliče tebe, družinski oče in mama; tebe, mlad človek, ki sanjaš velike stvari; tebe, ki delaš v tovarni, v trgovini, na banki, v restavraciji; tebe, ki si brez dela; tebe, ki si na bolniški postelji … Gospod te vabi, da postani dar tam, kjer si, tako, kot si, s tistim, ki je ob tebi; da ne bi zgolj prenašal življenja, ampak ga podarjal; da se ne bi smilil samemu sebi, ampak bi dopustil, da bi te izdolble solze tistih, ki trpijo. Pogum, Gospod od tebe veliko pričakuje. Prav tako pričakuje, da bi kdo imel pogum oditi, da bi šel tja, kjer najbolj manjkata upanje in dostojanstvo, tja, kjer preveč ljudi še vedno živi brez veselja evangelija. »Ali moram iti sam?« Pojdi, Gospod te ne bo pustil samega; s tem ko boš pričeval, boš odkril, da je Sveti Duh prišel pred teboj, da bi ti pripravil pot. Pogum, bratje in sestre; pogum, Mati Cerkev: ponovno najdi svojo rodovitnost v veselju poslanstva.

MISIJONSKA NEDELJA BO V NEDELJO 20. OKTOBRA

br. Matej Štravs, župnik

Foto: Aleš Čerin

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja