V nedeljo ob 9.15 ob lepem vremenu sveta maša spet zunaj.

SVETE MAŠE

S prvim junijem v Štepanji vasi ukinjamo sveto mašo med tednom in ob nedeljah ob 18.00 uri. Tako bo ob večerih le še sveta maša ob 19.00 uri.

• Od 1. junija do 1. septembra ni svete maše med tednom v Bizoviku.

Svete maše v cerkvi: Pri svetih mašah v cerkvi smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Sedišča v cerkvi so lahko 50% zasedena. Svete maše lahko spremljate tudi pred cerkvijo, vendar mora biti razdalja med gospodinjstvi 1,5m. Imejte maske.

Svete maše zunaj: Ob lepem vremenu imamo ob nedeljah ob 9.15 v Štepanji vasi in v Bizoviku svete maše zunaj. Tudi pri svetih mašah zunaj smejo biti člani enega gospodinjstva na 10 kvadratnih metrov. Medsebojna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra. Člani istega gospodinjstva lahko sedijo skupaj. Imejte maske.

Urnik svetih maš je naslednji:

Štepanja vas:
• Delavniki: ob 8.00, 18.00 (le še do konca maja) in ob 19.00

• Nedelja in zapovedan praznik:
– ob 6.30, 8.00, 9.15, (ob lepem vremenu zunaj na travniku) 10.30, 18.00 (le še do konca maja) in 19.00
Češčenje Najsvetejšega: od ponedeljka do petek od 8.30 do 9.00
Večernice ob 18.40

Bizovik:

• torek in četrtek: ob 19.00.

• nedelja in zapovedan praznik: ob 9.15 (ob lepem vremenu zunaj) in 10.30 (maša ob 10.30 je le kadar v nedeljo ob 9.15 pada dež in zato ni maše zunaj)
Mašne namene za tekoči teden lahko spremljate na tej povezavi.

• Maše preko spleta: Od 1. junija dalje ne prenašamo več svetih maš preko spletne strani.

• Na spleti strani župnije si lahko ogledate lep video posnetek pogovora z Andrejem in Marijo Štremfelj.

Poglejte si posnetek pogovora

Ta teden še poteka verouk, nato pa se začnejo veroučne počitnice. Sklep veroučnega leta in delitev spričeval bo v nedeljo 6. junija pri maši ob 9.00 v Bizoviku in pri maši ob 10.30 v Štepanji vasi. Obe sveti maši bosta ob lepem vremenu zunaj.

• V juniju bomo pri vseh mašah med tednom brali vrtnice, po maši pa bomo molili litanije srca Jezusovega. Lepo vabljeni

• Slovesni in zapovedani praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA bo ta četrtek. 3. junija. Glavna slovesnost s TELOVSKO PROCESIJO bo ob 19.00. Ker je lepa vremenska napoved, bo ta četrtek ob 19.00 sveta maša zunaj na travniku. K večerni maši in procesiji vabljeni iz vse župnije in iz vseh skupin. Maši dopoldne sta: v Štepanji vasi ob 8.00, v Bizoviku ob 9.15.

Prvo sveto obhajilo je predvideno v soboto 12. junija dopoldne ob 9.00 v Štepanji vasi. V primeru lepega vremena bo sveto obhajilo zunaj na travniku pred cerkvijo. Če bo sveta maša zunaj ni številčne omejitve. Potrebna je le razdalja 1,5m med člani gospodinjstev. V primeru slabega vremena bo sveta maša v cerkvi. Če bo maša v cerkvi v cerkev lahko gredo le družine prvoobhajancev (starši, bratje in sestre). Ostali sorodniki lahko sveto mašo spremljajo zunaj, kjer bo tudi ozvočeno.

Skavtski sejem in zbiranje starega papirja: Skavti iz našega stega Ljubljana 4 v letošnjem letu izvajajo projekt Pusti svet za spoznanje boljši, kjer se z mladimi učijo izdelave domačih izdelkov in hrane, ki jih bodo uporabljali na taborih in doma. V nedeljo, 13. 6. 2021, pa boste po sveti maši ob 9.15 v Štepanji vasi (ob lepem vremenu bo maša na travniku) lahko te izdelke tudi videli, jih preizkusili in kakšnega vzeli tudi domov. V soboto, 12. 6. pa bodo skavti zbirali star papir. Kontejner za papir bo predvidoma stal pred samo-stanom v soboto 12. 6. in v nedeljo 13. 6.

Oratorij bo od 28. junija do 2. julija. Prijavnice za oratorij bodo narejene v tem tednu in jih boste starši prejeli na mail. Oratorij bomo izvedli po pravilih NIJZ-ja.

V Španiji beatifikacija treh medicinskih sester

V soboto, 29. maja, je v katedrali španskega mesta Astorga potekala beatifikacija treh mučenk laikinj. Gre za Marijo Pilar Gullón in njeni tovarišici Olgo in Octavio, medicinske sestre prostovoljke, ki so bile med špansko državljansko vojno leta 1936 umorjene iz sovraštva do vere.

Mučenke iz Astorge: Pilar, Olga, Octavia

Slovesnost je vodil kardinal Marcello Semeraro, prefekt Kongregacije za zadeve svetnikov, ki je med homilijo poudaril, da mučenke iz Astorge niso otrpnile od strahu, ampak gorele zaradi ognja dejavne ljubezni. Več

PRIDI NA NAŠO FACEBOOK STRAN IN VŠEČKAJ.

… da boš na tekočem o dogajanju v naši župniji.

Foto: Aleš Čerin, kapelica na pokopališču pri cerkvi sv. Katarine, Topol, Alexis Joseph, Cathopic