V sosednji župniji župniji Svete Terezije deteta Jezusa na Kodeljevem so v nedeljo, 2. oktobra pripravili zares lepo slovesnost ob prazniku njihove zavetnice.

Slovesno sveto mašo, ob somaševanju župnika Grega Valiča in našega br. Klemna, je vodil Boštjan Jamnik. Hvala za odlično pridigo o veri in o merilu naše vere – ljubezni ali kot je povedala sveta Terezija: “Moj poklic je ljubezen!”.

Bogoslužje je izjemno obogatila glasba skupine Pesem tisočerih zvonov, ki nas je  – pod vodstvom zborovodkinje Katarine Bambič – lepo vključila v slavljenje Najvišjega. Cerkev je bila polna. Vsi smo peli. Bogu hvala! Pri maši smo opazili tudi precej naših župljanov in mladih kapucinov.

Hvala, dragi sosedje za vabilo, hvala za lepo slovesnost, med katero so nam med povzdigovanjem ob skladbi “Kristusovo telo” tekle solze.  Tudi br. Klemnu. Tako nas glasba povzdigne k Najvišjemu!

Posnetek glasbene maše skupine Pesem tisočerih zvonov župnije Ljubljana Trnovo z dne, 11. septembra 2022 (posnetek se začne s povzdigovanjem in s skladbo Kristusovo telo).

Mala pot sv. Terezije Deteta Jezusa: Za Terezijo je Bog ljubezen, ki se razodeva ubogim in ponižnim. Bog kot ljubezen vabi k življenju zaupnega odnosa s samim seboj in bližnjimi, da bi po Jezusovem zgledu služili bratom in sestram. Izkušnja Boga se razodeva v občestvu in v služenju. (Vir: Wikipedija)

Video o Sveti Tereziji Deteta Jezusa iz Lisieuxa (v ANG)

Foto: Aleš Čerin (slovesnost), Wikipedija (Sv. Terezija Deteta Jezusa)