V naši župniji začenjamo z večeri na ZOOM-u. Enkrat mesečno bomo povabili kakšnega gosta, ki nam bo predstavil zanimivo temo, pričeval bo iz svojega življenja, na koncu pa mu bomo postavili še nekaj vprašanj.

Prvi gost bo Aleš Čerin, ki je v letu 2019 preživljal levkemijo (akutna mieloblastna levkemija). Zanj smo v naši župniji molili in se tudi zahvaljevali Bogu, da ga je še ohranil med nami.

Kdaj in kje: v sredo, 24. marca ob 20.30 na ZOOM-u. Prosimo prijavite se, da vam lahko pošljemo povezavo.

V bolniški sobi ob praznovanju 35. obletnice poroke (20. oktober 2019)

Aleš bo spregovoril o:

• preživljanju dolgih mesecev karantene v bolniški sobi Kliničnega oddelka za hematologijo v Kliničnem centru in kaj se je naučil iz tega za korona karanteno,
  • odlični Božji ekipi zdravnikov, sester in drugega osebja in o pomenu hvaležnosti,
  • pomenu odnosov z bližnjimi v težki bolezni,
  • pomenu vere v Boga v preizkušnji težke bolezni ter o milostih, ki jih Bog daje,
  • veselju, ki je možno tudi v času težke bolezni.

Tudi o tem, kako ga je Bog tolažil in o pomenu župnijskega in drugih občestev, ki molijo za brata v stiski.

Obenem, pa bi se rad vsem zahvalil za molitve in priprošnje.

Foto: Mateja J. Potočnik, osebni arhiv Aleša Čerina