IZ ŽIVLJENJA NAŠE ŽUPNIJE IN CERKVE NA SLOVENSKEM

ZAHVALA ZA NEOZNANJENE MAŠE ZA RAJNE: V mesecu novembru ste v obeh cerkvah darovali 56 neoznanjenih svetih maše za rajne. Vse svete maše bomo opravili v našem samostanu. Bog vam povrni.

ZAHVALA ZA NABIRKO ZA KARITAS: Na prvo adventno nedeljo, 1. decembra, ki je tudi nedelja Karitas, ste za Karitas darovali 1.381 €. V imenu vseh, ki bodo prejeli vašo pomoč, se vam najiskreneje zahvaljujemo.

ZAHVALA: Pri pogrebni sveti maši za Slavko Žabjek, 3. 12., ste za župnijo darovali 91,94 €(polovica nabirke). Druga polovica nabirke pa je bila za neoznanjene svete maše. Bog vam povrni.

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA, 16. – 23. december, je neposredna priprava na božič. Začenja se v ponedeljek, 16. decembra. V cerkvi bomo prepevali: »Kralja, ki prihaja, pridite molimo!«, poslušali Božjo besedo ter devetdnevnično pripoved in obhajali sv. mašo. Vsak dan bodo družine lahko sprejele v goste Marijino podobo ali kip, jo postavile doma k adventnemu venčku in se zbirale k družinski skupni molitvi. Devetdnevnica je v Štepanji vasi ob 19.00, v Bizoviku ob 18.00. Lepo vabljeni, še posebej vsi veroučenci in starši.

LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo skavti prinesli v župnijsko cerkev v Štepanjo vas v nedeljo, 22. decembra, na koncu maše ob 8. 00. V Bizovik pa jo bodo prinesli v nedeljo, 22. decembra, pri maši ob 9.15. Plamen si boste nato lahko ponesli na svoje domove. Sveče bodo na razpolago v cerkvi. V letošnjem letu bomo s pomočjo zbranih sredstev akcije Luč miru iz Betlehema podprli tri projekte na treh ravneh skavtskega delovanja v Sloveniji, v Evropi in v svetu. 1. del bo namenjen Društvu Žarek, ki podpira mlade in otroke pri zdravem načinu odraščanja in krepitvi notranje moči za izzive življenja in odraščanja. 2. del bo namenjen za podporo slovenskih misijonarjev v Albaniji. 3. del zbranih sredstev pa bo namenjen misijonarkam, sestram salezijankam v Braziliji.

VABIMO VAS

SLAVILNI VEČER Z GLASBENO SKUPINO ABEND: bo v naši župniji v sredo, 18. decembra, v župnijski cerkvi. Ob 18.00 bo sveta maša. Od 18.30 do 19.30 pa bo adoracija ob glasbeni spremljavi skupine Abend. Skupino Abend sestavljajo vrhunski glasbeniki, ki so vsi iskreno verni kristjani. Zagotovo vam ne bo žal, če se boste udeležili tega večera, ki nam bo vsem lahko poglobil našo vero. Lepo vabljeni.

SREČANJE STAREJŠIH, BOLNIKOV IN INVALIDOV bo v torek, 17. decembra, V JEDILNICI DOMA STAREJŠIH OBČANOV v Štepanji vasi. Od 14.15 dalje bo možnost za sveto spoved, ob 14.30 bo molitev rožnega venca, ob 15.00 sveta maša. Po maši bo preprosta pogostitev. Prostovoljce šoferje prosimo za prevoze, dobre gospodinje pa za pecivo, ki ga prinesite kar k maši v Dom starejših občanov. Lepo vas vabimo, da k tej sveti maši pripeljete tudi bolne in invalide iz župnije. Bog povrni.

SPOKORNO BOGOSLUŽJE kot priprava na božično spoved bo v četrtek, 19. decembra ob 18.30, maša pa ob 19.00. Lepo vabljeni.

SPOVEDNI DAN v naši župnijski cerkvi v petek, 20. decembra, bo ves dan od 8.00 do 19.30 (razen od 12.00 do 13.00). V Bizoviku od 16.00 do 18.00. Lepo vabljeni.
Kdaj kdo od bratov spoveduje:

  • br. Miro Pavšek od 9.00 do 10.30, od 15.00 do 17.00 in od 18.30 do 19.30
  • br. Matej Štravs od 7.30 do 9.00, od 13.00 do 15.00, v Bizoviku od 16.00 do 18.00
  • br. Klemen Verdev od 10.30 do 12.00, od 17.00 do 18.30 in ob 19.00 do 19.30

GASILCI IZ BIZOVIKA VABIJO VSE OTROKE NA OBISK BOŽIČIKA, v petek 20 decembra ob 18. 30 v gasilskem domu v Bizoviku.

OBISK BOLNIKOV PO DOMOVIH pred prazniki bo v ponedeljek, 23. decembra. Sporočite nam tiste, ki ne morejo v cerkev, da jim prinesemo svete zakramente za praznike na dom.

SLOVESNI PRAZNIK GOSPODOVEGA ROJSTVA – BOŽIČ, sreda, 25. december
Na sveti večer, torek, 24. decembra, že dokončamo jaslice, nato po starodavnem običaju blagoslovimo domove in stanovanja z blagoslovljeno vodo in s kajenjem ter molimo rožni venec. Kadilo in blagoslovljeno vodo dobite v obeh cerkvah.
Prvi dve »POLNOČNICI« bosta v župnijski cerkvi ob 19.00, v bizoviški pa ob 20.00. Namenjeni sta predvsem družinam z majhnimi otroki in veroučenci. Ker je naslednji dan božič, ki je zapovedan praznik, tudi na božič pridemo k maši. Drugi dve POLNOČNICI bosta ob 24.00 (Štepanja vas in Bizovik). Pred vsemi polnočnicami bodo kratke božičnice. Maše na božič, v sredo, 25. decembra: Štepanja vas: ob 8.00, 9.15, 10.30 in 19.00; v Bizoviku ob 9.15.

BOŽIČNI POHOD z baklami iz Bizovika na Orle, ki ga organizirajo Bizoviški gasilci, bo na Božič. Zberemo se ob 17.00 pri Prenkovi gostilni v Bizoviku. Povratek bo okrog 20. ure. Lepo vabljeni!

SLOVESNI PRAZNIK SV. ŠTEFANA, ZAVETNIKA NAŠE ŽUPNIJE bo v sredo, 26. decembra 2019. Glavna slovesnost bo ob 9.15. Po maši bo blagoslov konj in avtomobilov.
Maše na praznik sv. Štefana so ob 8.00, 9.15, 11.00 (zaradi glavne slovesnosti pol ure kasneje), in ob 19.00, v Bizoviku bo maša ob 18.00. Maša v Domu starejših občanov bo na praznik sv. Štefana ob 15.00 v domski jedilnici.

NA BOŽIČ IN NA PRAZNIK SVETEGA ŠTEFANA BO CERKEV V ŠTEPANJI VASI ODPRTA VES DAN.

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI – 26. december, je tudi državni praznik.

BOŽIČNI KONCERT mešanega pevskega zbora dr. Bogdana Derča bo v petek, 27. decembra, ob 19.45 v cerkvi sv. Štefana v Štepanji vasi. Lepo vabljeni!

SILVESTROVO, torek, 31. december. ZAHVALNA MAŠA za iztekajoče se leto bo ob 19.00. Lepo vabljeni.

NOVO LETO – MARIJA BOŽJA MATI – dan miru, rojstni dan naše župnije – sreda, 1. januar 2020: maše bodo: v Štepanji vasi ob 8.00, 10.30 in 19.00, v Bizoviku ob 9.15.

TRIKRALJEVSKA MISIJONSKA AKCIJA – KOLEDOVANJE bo v naši župniji v soboto, 4. januarja. »Trije kralji – koledniki« – otroci, se bodo podali od hiše do hiše. Iz naselja nam sporočite v župnijsko pisarno, kje lahko pridejo na obisk. Za trikraljevsko akcijo boste lahko darovali tudi v cerkvi pri nabirki na sv. tri kralje 6. januarja.

GOSPODOVO RAZGLAŠENJE SV. TRIJE KRALJI, ponedeljek, 6. 1.

3. ADVENTNA NEDELJA: LETOŠNJE BOŽIČNO VOŠČILO SLOVENSKIH ŠKOFOV

Božično praznovanje z vrhuncem sredi noči in v času zimskega sončnega preobrata, ko se tema najdaljših noči začenja umikati svetlobi dneva, nam sporoča: Bog ne zapušča sveta! Ostaja z nami kot Luč, kot Odrešenik! Dokler bo obstajal svet, ne bo nikoli prenehala aktualnost angelove vesele novice iz betlehemske noči: »Ne bojte se! Glejte, oznanjam vam veliko veselje, ki bo za vse ljudstvo. Danes se vam je v Davidovem mestu rodil Odrešenik, ki je Kristus, Gospod« (Lk 2,10).

Samo On je in ostane Pot (Jn 14,6) izhoda iz »dežele smrtne sence« (prim. Iz 9,1). Ob božičnem praznovanju slovenski škofje vsem vam, dragi bratje in sestre v župnijskih občestvih, pa tudi vsem duhovnikom in diakonom, redovnikom in redovnicam, bogoslovcem in semeniščnikom, vsem ožjim sodelavcem, vsem našim zamejcem in zdomcem ter slovenskim misijonarjem, še posebej pa vsem bolnikom in najbolj preizkušenim bratom in sestram, (pri)voščimo obilje Božjega kruha, ki naj vaše življenjsko okolje v letu 2020 spreminja v sodobno hišo kruha za vse bližnje, ki so lačni pristne ljubezni!

Enako voščilo namenjamo v duhu ekumenskega sožitja tudi vsem pravoslavnim in evangeličanskim bratom in sestram. Vaši škofje

br. Matej Štravs, župnik

Foto: Miro Meden, Aleš Čerin, spletna stran skupine Abend

0

Pusti komentar

Se želite pridružiti pogovoru?
Vabljeni ste, da prispevate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja