Svete maše

V tem tednu bomo začeli z video prenosi svetih maš preko župnijske spletne strani.

Med tednom bo prenos maše ob 18. uri, ob nedeljah pa ob 10.30 uri. V skladu z navodili slovenskih škofov bodo prenosi potekali le v živo, zato si posnetkov maš ne bo mogoče ogledati.

Sveto obhajilo

• Sveto obhajilo delimo ob terminih, kot so bile prej svete maše. Na začetku bomo skupaj zmoli.
  • Termini, kdaj delimo sveto obhajilo, so tako sledeči:
    – Štepanja vas: delavniki: 8:00 (razen v ponedeljek) in 19:00; nedelja: 8:00, 9:15, 10:30, 19:00
    – Bizovik: delavniki: torek, četrtek: 18:00; nedelja: 9:15
  • Obhajilo nato delimo še na vsakih 15 minut (npr. ob 8:00, 8:15, 8:30, 8:45). Vabimo vas, da se razporedite na različne termine. Kadar ni skupnega obreda, sami zmolite kesanje in Oče naš.
  • V cerkvi je lahko na enkrat ŠEST LJUDI. Če vidite, da je v cerkvi že šest ljudi, počakajte pred vhodom v cerkev, in bomo najprej obhajali tiste, ki so že v cerkvi in ko ti odidejo, vstopi v cerkev naslednja skupina.
  • Ob izhodu lahko ob nedeljah darujete svoj dar za potrebe župnije in prejmete oznanila. Bog povrni.
  • Udeležba pri prejemu svetega obhajila, spovedi in osebni molitvi v cerkvi, je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. V cerkvi vzdržujte medsebojno razdaljo 2 metra.
  • Ob istih terminih, kot delimo sveto obhajilo lahko opravite sveto spoved v spovednici.

Zahvala ob zahvalni nedelji – 8. NOVEMBER

• Iskreno se zahvaljujemo vsem župljanom in župljankam za življenje in sodelovanje v župniji: vsem članom župnijskega pastoralnega in gospodarskega sveta, urejevalcu župnijske spletne strani, vsem sodelavcem v oznanjevanju, bogoslužju in karitativni dejavnosti, vsem voditeljem skupin, vsem zborom in pevskim skupinam, vsem animatorjem, vsem posameznikom, ki tako ali drugače pomagate pri življenju in delovanju naše župnije ter vsem duhovnikom, redovnikom in redovnicam. Hvala vsem, ki pomagate pri različnih fizičnih delih v župniji.
  • Iskrena hvala tudi vsem, ki molite za našo župnijo in zanjo darujete svoje darove.
  • Iskrena hvala tudi vsem, ki podpirate nas brate kapucine z darovi za svete maše in z drugimi darovi. Vsem in vsakemu posebej Bog povrni.

Druga obvestila

• Hrano za zdravstveno osebje na infekcijski kliniki lahko darujete jutri, v ponedeljek, 8.11.2020 med 17. in 19. uro pred trgovino v Bizoviku.
  • Letos ves november lahko darujete odpustek za rajne. Vabljeni k sveti spovedi. Na razpolago smo ob isti uri kot so bile prej svete maše. Zadaj lahko v nabiralnik, kjer piše maše za rajne, lahko ves november darujete za neoznanjene svete maše za rajne.
  • V pisarni sprejemamo svete maše za celotno prihodnje leto.
  • Ta teden začenjamo z veroukom preko spleta za višje razrede.
  • Teden zaporov se začne prihodnjo nedeljo. Več

Foto: Aleš Čerin (cerkev Device Marije v Polju)