Vaščani Bizovika so v ponedeljek, 9.11. zbirali – kot so sami rekli – malenkosti za zdravstvene delavce, ki se izjemno trudijo za reševanje življenj na covid-19 oddelkih.

Presegli pričakovanja

Vaščani so na naši spletni strani objavili preprosto vabilo: “V Bizoviku bomo, namesto razdvajanja, ki ga je preveč v slovenskem prostoru, stopili skupaj in vsaj malo olepšali dan vsem tistim, ki skrbijo za bolnike, ki so okuženi s COVID-19. Majhna pozornost. Ampak iz majhnega do majhnega lahko zraste veliko. Zmenili smo se, da se jim prihodnji teden zahvalimo. Kdor bi želel na ta način sporočiti, da smo jim hvaležni, naj prinese tisto, kar bi jim rad podaril …”

Pobuda je presegla vsa pričakovanja, ljudje so hvaležni nosili. Zbrali so poln kombi priboljškov in jih že dostavili v Klinični center. Zraven so pa priložili tale izraz hvaležnosti:

Akcija kar sama vabi k posnemanju.

Akcijo so opazili tudi v medijih

Mediji so lepo poročali o tej lepi akciji v naši župniji. Na spletnem portalu Časnik.si so takole zapisali: “Na pobudo župljanov župnije Ljubljana-Štepanja vas iz vasi Bizovik pri Ljubljani in župnijske Karitas so vaščani zbirali dobrote kot znak pozornosti za zdravstveno osebje v COVID-19 oddelkih v Kliničnem centru.

Ali bo zaradi tega kakšen bolnik manj? Ne bo. Ali je osebje sedaj lačno? Ni. Je pa to lepa, topla in povezovalna poteza vaščanov na robu Ljubljane, poteza hvaležnosti za nečloveške napore, ki jih zdravstveno osebje preživlja v teh dneh. Verjamejo, da bo poteza naletela na posnemanje.” Celoten prispevek

Lep prispevek je bil tudi na POP TV v oddaji 24 ur. Poglejte si prispevek

Zahvala iz Kliničnega centra

Zdravstveni delavci so bili nadvse hvaležni. Takole so se zahvalili vaščanom Bizovika:

Spoštovani krajani Bizovika,

niti predstavljate si ne, koliko nasmehov in hvaležnosti ste pričarali našim zaposlenim, ki v teh trenutkih skrbijo da je zdravstvena oskrba še vedno na voljo tistim, ki jo potrebujejo.

Vaše velikodušno dejanje in izraz podpore nam vlivata moč in voljo za nadaljnje delo v času, polnem izzivov.

Iskrena hvala za vašo srčnost.

V imenu sodelavcev vas lepo pozdravljamo.

Tina Roš, projektna sodelavka

Služba za odnose z javnostmi

[modula id=”4893″]

Foto: Milan Boštele, zajem zaslona POP TV, 24 ur