Zahvala za opravljena gradbena dela v Štepanji vasi

V tem tednu so delavci zaključili z gradbenimi deli pred cerkvijo v Štepanji vasi. Na travniku je postavljena nova hiška, ki jo bomo uporabljali za maše zunaj in za druge župnijske dogodke, ki bodo potekali na travniku. V hiški bo še potrebno položiti pod in jo pobarvati.

Na travnik je napeljana voda, ki jo bomo uporabljali za potrebe vrtca in župnije.

Na ulici, ki vodi do cerkve so delavci na stroške župnije v zemljo položili električni kabel za javno razsvetljavo. Podjetje Javna razsvetljava pa je postavilo štiri nove ulične svetilke (prej sta bili dve), tako da je sedaj zvečer svetlo tudi pred župnijskim domom, pred cerkvijo in na pešpoti, ki vodi cerkve.

Na novo je bilo nasuto in urejeno parkirišče pred cerkvijo. Na parkirišču je bila narejena ponikovalnica za vodo, tam kjer so se prej ob dežju delale velike luže.

Za vsa dela se iskreno zahvaljujem Boštjanu Mravljetu iz Bizovika in njegovim delavcem. Iskrena hvala tudi Cirilu Briclju iz Bizovika (Mrkovčevemu Cirilu), ki je s traktorjem prepeljal veliko zemlje, peska in betona.

Hvala tudi Tonetu Džokiču, Pejotu Brnardiču in Nežki Feist, ki ste pomagali pri fizičnih delih. Bog povrni vsem.

Zahvala pevcem

Prihodnjo nedeljo bo god svete Cecilije. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujem vsem cerkvenim pevcem iz vseh različnih zborov.

Trenutno nam okoliščine ne dopuščajo, da bi se ob tem prazniku srečali in skupaj praznovali.

Dragi pevci, zelo cenimo vaše delo in na vaše življenje kličemo božjega blagoslova. Bog vam povrni za vse.

Nova navodila za našo župnijo

Bratje, ki delujemo v naši župniji, smo na podlagi NAVODIL SLOVENSKIH ŠKOFOV V ČASU EPIDEMIJE COVID-19 z dne 13. novembra 2

020, sprejeli naslednja konkretna navodila za našo župnijo.

Tule najdete nova navodila. Prosimo, da navodila pozorno preberete in se ravnate po njih.

Maša sedaj tudi na spletu

Sporočamo, da smo začeli z rednimi prenosi svete maše prek naše spletne strani. Zahvaljujemo se br. Ambrožu Brezovšku, Boštjanu Čerinu in Mateju Nastranu za vzpostavitev prenosa. Tako se lahko srečamo z Jezusom in v mislih in molitvah tudi drug z drugim.

Povezava do spletnega prenosa maše (PON – SOB: 18.00, NED: 10.30)

Spodbuda

Dragi bratje in sestre, varujte svoje zdravje, zdravje svojih bližnjih, predvsem pa zaupajte v Božjo milost, ki želi delovati tudi v teh težkih trenutkih. Jezus je že zmagal. V tej veri živimo, se obnašamo in delamo. Naj nam bo tudi lepa akcija, ki so jo speljali vaščani Bizovika v navdih in spodbudo.

Mir in dobro.

Foto: Aleš Čerin